Instagram Paylaşım Sıralaması Değişiyor

Instagram Paylaşım Sıralaması Değişiyor

Instagram paylaşım sıralaması ile ilgili olan bilindiği gibi son zamanlarda Instagram bir çalışma yapmış bulunur. Aslında Instagram kullanıcılarının yapmış olduğu paylaşımların yüzde yetmişini unuttuğu net bir şekilde ortaya çıkmış bulunmaktadır. Instagram bunu fark ettikten sonra görüntüleme sıralamasında bir değiştirme yoluna gitmeye karar vermiş bulunmaktadır.

Instagram Paylaşım Sıralaması Farklılıkları

Yetkililerin yapacağı yeni düzenleme ile birlikte içerikler artık kronolojik sıralama ile karşımıza gelmeyecektir. Özel bir algoritma yardımı ile kullanıcıların en fazla ilgi duyacağı gönderiler her zaman için en üstte yayınlanmış olacak. Böylece sizlerin sayfalarımızı ziyaret eden takipçileriniz daha fazla kullanılan ve daha ön planda olan görüntülerinizi görme şansına sahip olacaktır.

Instagram Paylaşım Sıralaması Ayrıcalıkları

Instagram paylaşım sıralaması konusunda bilindiği gibi şu anda paylaşımlar en son yapmış olduğunuz paylaşımda ilk yapmış olduğunuz paylaşma göre tarihsel sıralama ile sıralanmaktadır. Instagram’ın kurucusu olan Kevin Systrom da paylaşımların artık yüzde yetmişini kaçırdığını altını çizmiş ve yüzde otuzu kısmında istenilen sonuca tam manası ile ulaşılmadığı bildirilmiştir.

Paylaşımlarınız zamanı ve diğer kullanıcılar arasındaki ilişkilerin de göz önünde bulunduran Instagram popülerliğini içerik yükselişini artması anlamında bu yatırımla yapılacak ve yeni bir algoritmayla çok daha başarılı sonuçlarını alınacağını söylemiştir. Günümüzde 600 milyon üzerinde olarak tahmin edilen ve farklı ülkelerde yapılan paylaşımların saatlerinin farklılık gösterdiği gibi göz önünde bulundurulduğu takdirde etkinliğin daha da arttırılarak daha fazla kullanım durumunun ortaya çıkması sağlanmış olacaktır. Instagram paylaşımı sıralaması bu anlamda önemli bir kriterle karşımıza çıkmaktadır.

Instagram Paylaşım Sıralaması Algoritması

Gerekli paylaşım algoritması sayesinde çok daha sağlıklı şekilde paylaşım yapılma şansına da kavuşmuş olunacaktır. Instagram paylaşım sıralaması ile sizler de çok daha sağlıklı şekilde sonuçların alınması da sağlanmış olacaktır. Paylaşımlar bu şekilde çok daha sağlıklı farklılıklar sunulmaktadır.

Instagram paylaşım sıralaması değişiyor konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram paylaşım sıralaması değişiyor konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Esra KILIÇ
    Esra KILIÇ

    İnstagram bu uygulamasını iyi yaptı. Önceden ara babam ara paylaşım peşine düşüyorduk.