Instagram Reklam Modelleri Size Ne Kadar Uygun ?

Instagram Reklam Modelleri Size Ne Kadar Uygun ?

Instagram Reklam İçerikleri Nasıl Olmalıdır ?

Sosyal medya ve pazarlama son yıllarda oldukça gelişti. Bu gelişme sayesinde internet kullanıcıları, aradıklarına daha hızlı ve daha fazla karşılaştırma imkanıyla ulaşıyor. Reklam içerikleri arasında birçok fark bulunuyor ve bazen bunlar insanlar için kafa karıştırıcı olabiliyor. Ancak Instagram reklam içerikleri kullanıcıların istediklerine ulaşmalarında oldukça etkili.

Instagram sekiz yıl önce kurulduğunda sadece fotoğraf paylaşılan basit bir sosyal medya uygulamasıydı. Yıllar içinde uygulama sayesinde kameralı telefonların satışı arttı hatta birçok telefon üreticisi daha iyi fotoğraflar çekebilmesi için değişik teknolojiler geliştirdiler.

Sosyal medya devi Facebook tarafından satın alındıktan sonra oldukça hızlı büyüyen Instagram geçtiğimiz yıl 700 milyon kullanıcıya da ulaşmayı başardı. Facebook gibi dev bir markanın desteğiyle hareket eden Instagram, kendini sürekli güncel tutmanın yanı sıra insanların bilgi almak için danıştığı saygın bir uygulama haline de geldi.

instagram-reklamlar

Instagram’ın Akil İnsanları 2017’de Maksimuma Ulaştı

Instagram ve benzeri sosyal ağlar üzerinden ünlü olan kişiler ve zaten yaptıkları işlerle öne çıkmış ayrıca Instagram’da da öne çıkmayı başarmış kişiler, Instagram’ın akil insanları olarak adlandırılıyor. Bu akil insanlar markaların 2017’de çalışmayı en çok sevdiği Instagram kullanıcıları oldular.

Bu kullanıcılar yaptıkları sponsorlu içeriklerle banka hesaplarını kabartırken, markalar da satışlarını ve Instagram sayfalarındaki etkileşimi arttırmayı başardı. Bu artış uluslararası seviyede çok büyük markaların kullandığı, ülkemizde de daha çok orta ölçekli işletmelerin kullandığı bir yöntem.

Video ve fotoğraf olarak yapılan bu reklamlarda, tekstil, mobil uygulama, yeme-içme ve turizm gibi alanlar çoğunlukla kullanılıyor. Tekstil alanında moda sektöründe oldukça takipçisi olan bir modacı, manken ya da bu ürünleri iyi kullanılabileceği düşünülen bir akil insanın kullanımı oldukça yaygın.

Kullanılan diğer bir sektöre baktığımızda da mobil uygulama reklamlarında bu kişilerin kullanıldığını görüyoruz. Mobil uygulamaların ücretsiz olmasına rağmen kullanıcı sayısını arttırması oldukça zor olabiliyor. Bu uygulamalar reklamlarında sosyal medya fenomenlerini kullanarak, kullanıcılara daha sempatik bir yaklaşımla yaklaşmayı deniyor.

Instagram Reklam Maliyetleri

instagram-reklamlar

Instagram’da reklam maliyetleri, reklamınızın hitap edeceği kişi sayısına ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Reklam vermek istediğiniz kişi sayısı, bu kişilerin yaşadığı alan, beğendikleri sayfalar, ilgi alanları, cinsiyetleri ve konuştukları dil reklam verirken maliyetlerinizi arttırıp azaltabilecek etmenlerdir.

Bu etmenlere göre Instagram’ın reklamınızı fiyatlandırdığını bilmenizde fayda var. Çünkü bunlar verdiğiniz reklamın başarıya ulaşıp ulaşamayacağını da belirleyen etmenlerdir. Çok fazla para harcamanın size faydasının olmayacağını da bilmeniz gerekir.

Instagram hesabınıza takipçi kazandırmak için sponsorlu içerikleri kullanabilirsiniz. Ancak bu süreç uzun ve maliyetli bir süreç olacaktır. Bunun yerine Instagram hesabınıza sponsorlu içeriklerin yanında takipçi satın alabilirsiniz. Böylece karma bir reklam kampanyasıyla istediğinizi çok daha ucuza gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam Verme Sebebiniz Ne ?

Instagram’ı işletmenizi duyurma amacıyla kullanıyorsanız reklamlarınız daha çok tanıtım ve marka bilinirliği arttırma yönünde olmalıdır. Ancak eğer bir e-ticaret siteniz varsa Instagram sayfanızı kullanarak satış işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Dahası eğer fiziki bir dükkanınız varsa buraya Instagram aracılığıyla müşteri çekebilirsiniz.

İşte Instagram’ın reklam özelliği kullanmak için en temel üç neden bunlardır. Bunların dışında kişisel tanıtımınızı yapmak ya da yeni çıkan bir kitabınızı tanıtmak için de Instagram’ı kullanabilirsiniz.

Günümüzde spor hocalığı yapan resmi belgelere sahip onaylı sporcular Instagram üzerinden hem salonlarına müşteri çekebiliyor hem de online olarak uzaktan ücretli tavsiyelerle spor yapan kişilere hizmet verebiliyorlar. Bunun için bu kişilerin yapması gereken sadece Instagram hesaplarını, Instagram ayarlarından işletme hesabına çevirmek.

Reklam Vererek Takipçi Satın Alın

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

instagram-reklamlar

Reklam verme sebebiniz, reklamınızın ve dolayısıyla işletmenizin başarılı olmasını etkileyecektir. Başarılı bir reklam size yüzlerce takipçinin yanı sıra, yüzlerce müşteri de kazandırabilir. Bu sayede yalnızca Instagram üzerinden binlerce insan ulaşarak para kazanabilir ve işlerinizi büyütebilirsiniz.

Reklam modelleri her ne kadar işe yarıyorsa da daha hızlı yollardan Instagram hesabınızı öne çıkarmanın yolu, reklamlarla birlikte takipçi satın almaktır. Bu yol doğru kullanıldığında bir yılda ulaşacağınız hedefe üç ay gibi kısa bir sürede ulaşmanızı sağlayabilir.

 

 

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.