INSTAGRAM SENKRONİZASYON KAPATMA

INSTAGRAM SENKRONİZASYON KAPATMA

Instagram senkronizasyon kapatma işlemini bugün sizlere detaylı olarak anlatacağız. Günümüzün en çok sevilen ve tercih edilen sosyal medya ağı olarak dikkatleri üzerinde toplayan Instagram görselliğe dayalı yapısıyla sevilmektedir. Instagram diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi arkadaşlarla paylaşım yapmaktan ziyade beğenilen ve takip edilen konularla ilgili paylaşımları takip etmekten oluşmaktadır. Bu sayede ilgi alanlarımıza giren konulardaki paylaşımları takip edebilir, öğrenebilir ya da eğlenebiliriz.

Instagram da ne kadar çok etkileşim o kadar çok eğlence de diyebiliriz. Yani Instagram da takipçiniz ya da takip ettiğiniz kişiler ne kadar fazla olursa eğlencesi de o kadar fazla olmaktadır. Bu nedenle arkadaşa ihtiyaç duyarız. Instagram arkadaşı eklemek için kişilerin kullanıcı adıyla arama yapmamız gerekmektedir.  Peki, arkadaşlarımızın Instagram kullanıcı adını nereden bileceğiz? Tam da bu aşamada Instagram devreye giriyor ve sizin arkadaşlarınıza kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. (v)

Instagram senkronizasyon özelliği sayesinde rehberinizde olan kişileri Instagram hesabınıza bağlayabilir ve onları önerilenler listesine alabilirsiniz. Aynı şekilde facebook arkadaşlarınızı da senkronize ederek önerilenler listesine alabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem sayesinde arkadaşlarınızın Instagram hesap adresleriniz bilmiyor dahi olsanız doğrudan ulaşabilirsiniz. Peki, Instagram adresinize rehberinizin ya da facebook adresinizin bağlanmasını istemiyorsanız ne yapmanız gerekiyor? O halde Instagram hesabınızın senkronizasyon özelliğini kapatmalısınız. Senkronizasyon özelliğini kapattıktan sonra Instagram sizin rehberinize ya da facebook arkadaşlarınıza ulaşamayacaktır.

INSTAGRAM REHBER SENKRONİZASYONU KALDIRMA

Instagram rehber senkronizasyonu kaldırmak için rehber senkronizasyonu aktifleştirdiğimiz işlem sırasının aynısını takpi ediyoruz. Öncelikle Instagram hesabımıza giriş yapıyoruz ve giriş yaptıktan sonra Instagram hesabımızın sağ üst köşesinde yer alan sekmeler kısmını açıyor. Sekmeler de “rehbere bağlan” alanını tıklayarak aktifleştirdiğimiz rehber senkronizasyonuna tekrar “rehbere bağlan” kısmına tıklıyoruz. Bu sayede daha önceden aktifleştirdiğimiz rehber senkronizasyonu pasif hale geliyor ve Instagram rehberinizdeki kişilere ulaşamıyor.

INSTAGRAM FACEBOOK SENKRONİZASYONU KALDIRMA

Instagram facebook senkronizasyonu da rehber senkronizasyonu kadar önemlidir. Hatta öyle ki facebook aracılığıyla Instagram hesabımıza bağladığımız arkadaşlarımızın çokluğunu düşündüğümüzde daha önemlidir desek yeri var. Instagram Facebook senkronizasyonu takipçi kazanmak için çok büyük bir avantajdır. Ancak Instagram hesabınızda kayıtlı olan her kişinin sizin Instagram hesabınızı görmesini istemiyorsanız bu özelliği pasif hale getirebilirsiniz.

Instagram senkronizasyon kapatma Facebook işlemi için Instagram hesabınıza e posta adresiniz ve şifreniz ile birlikte giriş yapmalısınız. Sekmeleri açtıktan sonra  “facebook ile giriş yap” kısmını tıklayabilirsiniz. Bu alandan aktifleştirdiğimiz senkronizasyonu yine buradan pasifleştirebiliriz.

Senkronizasyon ile ilgili unutmamız gereken en temel husus şöyle ki; siz Instagram hesabınızı senkronizasyona açık tutarsanız siz başkaların hesabına bağlanırken, başkaları da sizin hesabınıza bağlanabilmektedir. Ancak sizin senkronizasyon özelliğini kapatmanız durumunda siz başkaların Instgram bilgilerine ulaşamadığınız gibi sizin rehberinizde ki ya da facebook adresinizdeki kişilerde sizin Instagram adresinize ulaşamayacaktır. Eğer ki hesabınızın görülmesini istemiyorsanız siz de senkronizasyon özelliğini pasif hale getirmelisiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Facebook sayfalarınızı daha güvenilir hale getirmek için Facebook 5 Yıldız Değerlendirme ürünümüzü inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.