Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Takip Etme Engeli Nedir?

Instagram’da etkileşim kurma ve takipleşme başlıca özelliklerden biridir. Eğer Instagram takip etme engeli sorunu yaşıyorsanız, etkileşim kuramazsınız. Bu durumda canınızı oldukça sıkabilir. Instagram’ın resmi olarak belirlediği bazı limitler vardır ve bu limitlerin aşılması durumunda engellemeler ile karşılaşabilirsiniz. Son 24 saatte çok fazla kişiyi takip ettiyseniz Instagram takip etme engeli cezası almanız muhtemeldir. Instagram dünya genelinde neredeyse 1 milyar kullanıcıya hitap etmekte ve sürekliliğini sağlayabilmek için kurallar geliştirmektedir. Bir sosyal medya platformuna güvenmiyorsanız, kişisel bilgilerinizin güvende olduğunu hissetmiyorsanız çok fazla vakit geçirmez ve hesabınızı kapatma eğiliminde olursunuz. Instagram da tüm bunların önüne geçebilmek için bazı limitler ve cezalar uygulamaktadır. Öncelikli amaç spam hesapların insanları rahatsız etmesini engellemektir.

Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?instagram-bildirimleri

Instagram’da yöneticilerle ve ekiple doğrudan iletişim kurabileceğiniz bir buton bulunmaktadır. “Bizimle Paylaş” adı verilen bu buton sayesinde sorunlarınızı Instagram ekibine iletebilirsiniz. Instagram takip etme engeli nasıl kaldırılır sorusuna gelecek olursak. Öncelikle “Bizimle Paylaş” kısmına girmeli ve sorununuzu iletmeliyiz. Burada samimi ve sorununuzu açık bir şekilde anlatan bir dil kullanabilir ve arkadaşlarınızı takip etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Instagram ekibi talebinizi olumlu karşılayacak ve takip engelinizi kaldıracaktır. İlk defa engellemeye maruz kaldıysanız hiçbir şey yapmasanız bile 24 saat sonra engeliniz kaldırılacaktır.

Instagram Takip Etme Engeli Neden Olur?

Birçok sosyal medya platformu günlük ve aylık limitler belirlemektedir. Bu limitler takip etme, beğenme, yorum yapma vb. özellikleri kapsamakta olup, spam hesapları engellemeyi ve insanların rahatsız edilmesini önlemeyi amaçlamaktadır. Instagram’da diğer sosyal alanlar gibi özelliklerinde limitler uygulamaktadır. Bu limitler çok düşük olmamakla birlikte normal bir kullanıcının kullanımının oldukça üzerindedir. Yani aşırıya kaçmadığınız durumlarda bu tarz limit sorunlarıyla karşı karşıya kalmazsınız. Engellemeler bir sorun olduğunu size bildirmek için ve gerçek bir kullanıcı olup olmadığınızı kontrol etmek için uygulanır. İlk engellemeden sonra Instagram ekibi ile iletişime geçerseniz Instagram takip etme engeli kısa sürede kaldırılacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli husus limit aşımlarının tekrarlanması halinde hesabınız kapatılabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için Instagram özelliklerinde aşırıya kaçmamalısınız.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagramda Birini Nasıl Engellerim?

Instagram takip etme engeli nasıl kaldırılır konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?
3.3 (66.43%) 28 votes

Önceki yazımızda Instagram Hashtag Sorunu Nasıl Çözülür? başlıklı içeriğimiz Instagram Hashtag Engeli ve instagram hashtag sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. yıldız musa diyor ki:

  Sadece arkadaslarimi takip etmek istemistim bide hesabim kendi kendine kisileri takip ediyordu bende çıkartıyordum surekli oyuzden engel yedim lutfen yardimci olun

  • Takipçi Satın Al diyor ki:

   Instagram botları niyete bakılmaksızın artarda pek çok hesabı takip eden hesapları kullanıcı deneyimini arttırmak amacıyla geçici süreliğine engelleyebiliyor. Sadece beklemeniz gerekiyor bu sorunun çözülmesi için.

 2. seda nur diyor ki:

  Arkadaşlarımı takip etmek istiyorum onlarla iletişim kurabilmem için bana yardımcı olurmusunuz lütfen takip engellimi kaldırın ?

  • Takipçi Satın Al diyor ki:

   Seda hanım üstüste çok takip isteği gönderidğiniz için engellenmişsinizdir normal aktivitelerinize devam edip sabrederseniz engel otomatik olarak kalkar

 3. Serifekucukunal diyor ki:

  Merhaba kac aydır 7500 ün üstüne bir kisi bile takıp edemiyorum geri atiyor surekli burda kitlendim kaldım…ben oyuncaklar yapıyorum .beni takip edenleri takip etmek istiyorum.bu durum nasıl düzelicek yardımcı olurmusunuz ?

  • Takipçi Satın Al diyor ki:

   olağandışı aktiviteler otomatik olarak engellenir siz içeriklerinizi oluşturup Instagram'da paylaşın takipçileriniz elbette gelecektir. Takipçi sayınızı arttırmak için haberlerimizi okuyabilirsiniz.

 4. Furkan TAŞ diyor ki:

  Son dönemlerde herhangi bir güncelleme oldu mu? Takipçi sayımda artan ivme birden yavaşladı. Takibe takip yaptığım halde yinede artış çok az oluyor.

 5. Mesutkaplan200 diyor ki:

  Takip etme engeli yedim lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim kötü niyetim yok arkadaşlarımı takip etmek istemiştim

 6. Şeymanur Dursun diyor ki:

  Bir radyo kanalının yanlışıkla spamladım başka yolu yok mu ? Ne kadar süreyle kaldırılır ya da tamamen kalıcı mı? Yardım lazım!

 7. Fatma demir diyor ki:

  Bende kimseyi takip edemiyorum sadece sayfamız genişletmek istemistim ne yapmam gerekiyor takibi engelini kaldirmam için yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +