Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim Nasıl Bulunur?

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim Nasıl Bulunur?

Instagram kullanıcıları birbirlerini takip ederek paylaşımlarını daha hızlı görebiliyorlar. Bu kişiler bazen Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim kimlerdi ya da onları nasıl bulurum tarzında sorulara yanıt arıyorlar. Gönderilen takip isteklerini bulabilmek için farklı yol ve yöntemler vardır.

Instagram Takip İsteği Hakkında

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram’da da insanlar tanıdıklarını, ünlüler ya da farklı kişileri takip edebilirler. Yapılan bu takipler hem o kişilerin paylaşımlarını daha hızlı bir şekilde görebilmek hem de karşılıklı takip ile takipçi sayısını arttırmak için yapılabilir. Bundan dolayı da kullanıcılar sık sık takip isteği gönderirler.

Takip isteği göndermek isteyen kullanıcıların izleyeceği yol son derece basittir. Öncelikle takip edilmek istenen kişinin profiline girilir. Sağ üst bölümde yer alan “Takip Et” butonuna basılır. Böylece işlem tamamlanmış olur.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim Bulunur Mu?

İnsanlar gün içinde farklı nedenlerden dolayı çok sayıda takip isteği gönderebilirler. Hatta takipçi sayısını arttırmak için tanımadıkları kişilere de bu istek sıklıkla gönderilir. Fakat bir noktadan sonra insanlar bu isteklerin ne olduğunu öğrenmek için bulmak isterler ki bunun da yöntemlerini ararlar.

Öncelikle kullanıcıların bilmesi gereken önemli bir husus vardır. Eğer gönderilen takip isteği karşıdaki kişi tarafından kabul edilmişse sistem bunu bildirim olarak göndermektedir. Bildirim gelmiş ise karşıdaki kişi takip isteğini kabul etmiş demektir. Fakat bildirim gelmemişse ya reddetmiştir ya da henüz cevap vermemiştir. Kullanıcılar, bildirim gelmeyen bu takip isteklerinin ne olduğunu merak ediyorlar.

Profile Girerek Kontrol Etme

İnsanlar Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim ne oldu sorusunun cevabını profile girerek bulabilir. Bunun için takip isteği gönderilen kişinin adının tam olarak bilinmesi gerekiyor. Arama kısmına bu isim yazıldıktan sonra kişinin profiline giriş yapılması gerekiyor.

Burada yer alan takip istek bölümü yeşil olmuş ise kişi takip isteğini kabul etmiş demektir. Fakat takip et yazısı seçeneği görünüyor ise takip isteği reddedilmiştir. Bunların dışında eğer o bölüm gri renkte ise henüz cevap verilmemiştir. Karşıdaki kişi ya bu isteği fark etmemiştir ya da hesabına giriş yapmamıştır.

Ayrıca gizli hesapların kontrolü de aynı şekilde yapılabiliyor. Bilindiği gibi bu hesaplar takip isteğini onaylamadan profilleri görünmüyor. Bundan dolayı da profile girilebiliyorsa takip isteği kabul edilmiştir. Beklemede ise henüz cevap verilmemiştir.

Takip İsteği Yolladığım Kişinin Adını Unutursam Ne Olur?

Kullanıcıların merak ettikleri konulardan bir tanesi de takip isteği yollanan kişilerin adlarının unutulması durumunda ne olacağıdır. Yukarıda yer alan yöntemde kullanıcılar sadece profile giriş yaparak takip isteğinin sonucunu öğrenebiliyor. Fakat kullanıcı adı tam olarak hatırlanmıyorsa bu yöntemin kullanılması söz konusu değildir.

Takip isteklerinin yer aldığı bir liste var mı sorusu da kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Fakat bu şekilde de bir liste yoktur. İlerleyen dönemlerde Instagram bir güncelleme ile böyle bir liste getirebilir fakat şimdilik bu şekilde bir liste yoktur. Dolayısıyla da eğer takip isteği gönderilen kişilerin kullanıcı adı unutulmuşsa bu isteklerin ne olduğu konusunun öğrenilmesi mümkün değildir. Beklemede ya da reddedilmişse bu asla öğrenilemeyecektir.

Takip İsteği Gönderilenleri Bulmak İçin Yapılması Gerekenler

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

Takip isteği gönderilenlerin yer aldığı bir liste olmadığı için kullanıcıların profilden tek tek kontrol etmek dışında farklı bir seçenekleri kalmıyor. Dolayısıyla da insanlar eğer bu isteklerin ne durumda olduğunu öğrenmek istiyorsa mutlaka ufak bir not defterine takip isteği gönderilen kişilerin adlarını not etmesi gerekiyor. Çünkü bunun dışında farklı hiçbir seçenek yoktur.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim ne oldu sorusunun cevabının farklı bir öğrenme yolu yoktur fakat tahmin edilebilir. Şöyle ki, eğer gönderilen takip isteği kabul edilmişse zaten bununla ilgili bildirim gelmektedir. Fakat uzun bir süre bildirim gelmemiş ise karşıdaki kişi büyük ihtimalle takip isteğini kabul etmemiştir. Çünkü o uzun sürede hesabına giriş yapmamış olması düşünülemez. Bundan dolayı da kullanıcılar bir süre beklemeli ve bildirim gelmemiş ise istek kabul edilmemiş diye düşünmelidir.

Takip İsteği Geri Alınabilir Mi?

Profile girerek yapılan kontrollerde takip isteğinin henüz cevaplanmamış olması, bazı kullanıcıların bu isteği geri almasına neden olmaktadır. Takip isteğini geri almak için aynı butona bir defa daha basmak yeterlidir.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim nasıl bulunur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı bot beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim nasıl bulunur konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

  1. Arslan GÜZEL
    Arslan GÜZEL

    Hesabımı ilk açtığım zamanlar çok takip göndermiştim. Kimlere gönderdim kimler kaldı diye merak ederdim. Yazılar için teşekkürler hemen deneyip bakalım kimlere instagramdan takip göndermişim bakayım.

  2. Emre SARTAN
    Emre SARTAN

    İnstagram takip özelliği kullanırken daha önce gönderdiğim istekleri geri çevirebiliyormuyuz. Toplu bir şekilde bunu yapabilirsek iyi olur. Yani takip gönderimini toplu yapalım bekleyelim.