Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar

Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar

Sosyal medyanın önemli bir parçası olan ve kullanıcıların tercih ederek paylaşım yaptıkları bir mecra şeklinde sayabileceğimiz Instagramda takipçi ve takip edilenler şeklinde iki bölüm yer almaktadır. Günlük yaşamda ilgilenilen işlerde olduğu gibi Instagramda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Kullanıcıların göz önünde bulundurması gereken noktalardan Instagram takipçi kaybettiren hatalar yazımızda bahsetmeye çalışacağız.

Instagram Takipçi Kaybettiren Hatalar; Hesabı Kilitlemek

Ticari amaçlı açılmış bir hesabın gizlenmesi Instagram takipçi kaybettiren hatalar arasında gösterilebilir. Zira bu durum diğer hesapların sizin profilinizi görmesini engelleyecek, dolayısıyla yeni takipçi kazanma ihtimalini düşürecektir. Elbette kişisel hesaplar profili gizli kullanabilir, bu tamamen bireylerin inisiyatifine bağlıdır.

Yorumlara Cevap Vermemek

Instagram paylaşımları ile birlikte yorum gelebilmektedir. Yazılan yorumlara cevap verdiğiniz zaman takipçilerinizle aranızda güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Gelen yorumların dikkate alınmayarak yanıtlanmaması takipçilerin sayfaya olan ilgisinde bir azalmaya neden olabilir.

Hashtag Kullanmamak

Her uygulama kendi içerisinde özellikleri barındırmaktadır ve hashtag Instagram’da sıklıkla tercih edilmektedir. Bir fotoğraf veya videonun altına konuyla ilgili hashtag yapıldığında o paylaşımın çeşitli hesaplar tarafından görülmesi ihtimali güçlenmektedir.

Sürekli Aynı Tip Paylaşımlar Yapmak

Aynı türden paylaşımlar yapmakta Instagram takipçi kaybettiren hatalar içerisinde sayılabilir. Sürekli benzer konular üzerinden giderek fotoğraf paylaşmak Instagram takipçi kaybettiren hatalar başlığına dâhil olabilir. Ayrıca gün içerisinde paylaşılacak gönderilerin arasındaki zamana da dikkat edilebilir.

Akıllı telefonların üretilmesiyle birlikte facebook, twitter ve Instagram gibi uygulamalar kullanıcılara sunulmuştur. Her biri sahip olduğu kendine has özellikleriyle birçok kişi tarafından kullanılmakta ve gerek haberleri gerekse ilgilenilen konuları takip etmek noktasında tercih edilebilmektedir.

Günlük yaşamda ilgilenilen işlerde olduğu gibi Instagramda da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Kişiler istedikleri hesapları takibe alarak paylaşımlarını görmekte, beğenmekte ve yorum yapmaktalar. Benzer bir durum kendi sayfaları içinde geçerlidir ki böylelikle paylaşılan bir fotoğraf farklı hesaplar tarafından keşfedilmekte, bu da zaman içerisinde yeni takipçilerin gelmesine olanak sağlamaktadır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma işlemleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Bilal İNCİ
    Bilal İNCİ

    ben nerede hata yapıyorum ki. Bazı programlar ile yaptığım abone çekimlerim bile gitti