Instagram Toplu Dm Silme

Instagram Toplu Dm Silme

Instagram son zamanların en çok kullanılan ve çok yoğun bir kitle arasında çok fazla tercih edilen bir sosyal medya ağıdır. Instagram uygulaması fotoğraf ve video paylaşım özelliğinin yanında bir de direkt mesaj denilen mesajlaşma sistemi ile de tercih edilmektedir. Bu anlamda kullanıcılar birbirlerine çeşitli durumlarda mesajlar gönderebilmektedirler, kimi zaman bu bir hikaye yanıtlama olabilmekteyken kimi zaman bir sayfada görülen ve beğenilen bir gönderi de olabilmektedir. Sık sık kullanılması sebebiyle çoğu kullanıcının mesaj kutularında direkt mesajlar birikmektedir ve birkaç yıl içerisinde gönderdikleri ya da aldıkları mesajlar hiç silmediler ise çok fazla mesaj birikimi ile karşılaşmaktadırlar. Bu mesajları temizlemek isteyen kullanıcılar için mesajları tek tek silmek çok fazla zaman alacağından dolayı bu konuda Instagram Toplu dm silme yöntemlerini aramaktadırlar. Siz de Instagram Toplu dm silme yöntemlerini öğrenmek için yazımızın ilerleyen kısımlarını takip edebilirsiniz. Instagram Toplu dm silme konusu hakkında merak edilen ilk şey böyle bir yöntemin olup olmadığıdır.

Instagram Toplu Bir Şekilde DM Silinebiliyor mu?

Instagram uygulaması üzerinden profilinize gelmiş bulunan direkt mesajları silmek istiyor iseniz ve bunu tek tek yapmak yerine toplu bir şekilde yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken önemli bir nokta var. Ne yazık ki Instagram uygulaması üzerinden Instagram Toplu dm silme gibi bir kolayca tüm mesajları silme özelliği bulunmamaktadır. Instagram mesajlarınızı topluca silmek istiyorsanız profilinizde DM kutusuna girerek mesajlarınızı tek tek sola doğru kaydırarak silmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde Instagram uygulamasının kullanıcılara sunduğu hızlı ve basit bir yöntem bulunmamaktadır. Fakat android cihaz kullanan kullanıcılar için tüm mesajları silecek çeşitli uygulamalar bulunmaktadır.

Instagram Toplu DM Silme İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram Toplu dm silme yapılabilmesi için android cihazlarda belli başlı bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları bulabilmek için cihazınızın mağazasına giderek arama yapmanız gerekmektedir. Bu uygulamaları bulabilmek için Türkçe aramalar da yapabilirsiniz ancak en fazla veriyi İngilizce aramalarda elde edebilirsiniz. Bu anlamda da Instagram all messages remove veya Instagram all dm delete, Instagram all dm remove gibi aramalar yapabilirsiniz. Bu şekilde karşınıza çıkacak bazı uygulamalar işinize yarayabilir.

Instagram’da DM Boşaltmak İçin Olan Uygulamalar Güvenli midir?

Instagram Toplu dm silme adına önemle belirtilmesi gereken bir mesele vardır ki bu da şudur: indirilecek uygulamalar çalışabilmek için kullanıcıların şifreleri ve kullanıcı isimlerine ihtiyaç duymaktadır. Dolayısıyla bu uygulamalarla şifrelerinizi ve kullanıcı adlarınızı 3. şahıslara vermektesiniz ki bu hiç kimsenin önerebileceği bir durum değildir. Nitekim hesabınızın güvenliğini riske atabilirsiniz.  Bu yüzden de Instagram Toplu dm silme adına bu kararı verirken 2 kez düşünmenizi öneririz. Mesajlarınızı toplu olarak silmek isterken kişisel bilgilerinizin çalınması hiç de hoşunuza gidecek bir durum değildir. Bazı durumlarda hesabınız spam hale getirilerek, arkadaşlarınızı istenmeyen mesajlar gönderilebilir ya da sizden habersiz hesaplar takip edilebilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için çok dikkatli olmalısınız.

Instagram Toplu Mesaj Kutusu Silme Yöntemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram üzerinden gelmiş bulunan tüm mesajlarınızın silinmesi için gereken detayları yukarıda belirttik. Bu anlamda Instagram uygulamasının kendisinin sunmuş olduğu bir toplu mesaj silme yöntemi bulunmamaktadır kısacası Instagram Toplu dm silme aktif bulunmamaktadır. Belki ilerleyen günlerde yapılan güncellemelerle böyle bir yöntem getirilebilir ancak ne yazık ki şu anda güvenilir bir şekilde yapılabilecek tek yol mesajları tek tek silmektir. Bununla hiç uğraşmak istemeyen kullanıcılar android cihazlarında mağazalara girip yapacakları aramalarla bazı uygulamaları indirip kullanıcı adı ve şifrelerini girerek bu işlemi yapabilmektedirler. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bilinmesi ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bu uygulamalar hesaplarınızın güvenliğini tehdit altında bırakabilmektedir ve bu yüzden de çok fazla önerilmemektedir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram profile hesap ve etiket nasıl eklenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Derya ARI
    Derya ARI

    İnstagram toplu DM silme işini bir türlü yapamıyordum. Yazınız çok iyi oldu. Teşekkürler yeni yazılarınızı merakla bekliyoruz