Instagram Video indirme Nasıl Yapılır?

Instagram Video indirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılarına sunduğu özellikleri her geçen gün geliştirip yenisini ekleyen Instagram, fotoğraf paylaşımının yanında uzun bir süredir video paylaşımına da izin veriyor. Ancak Instagram video indirme doğrudan uygulama üzerinden mümkün değil. Bunun için yapmanız gereken adımları anlatıyorum..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.socialvideodownloader

İlgili uygulamayı android cihazınıza indirmeniz yeterlidir. İndirme işleminizi gerçekleştirdikten hemen sonra video linkini ilgili alana yapıştırıp ücretsiz bir şekilde online video indirmenin android de tadını çıkarabilirsiniz.

Instagram kullanıcıları, uygulama üzerinde gezerken çok beğendikleri ya da ilginç buldukları fotoğraf ve videoları indirme ihtiyacı hissedebiliyor. Fakat Instagram, kullanıcıların video ve fotoğraf indirebilmesi için herhangi bir “videoyu indir”, “videoyu kaydet” gibi bir bağlantı sunmuyor. Bunun için farklı yöntemler mevcut. Instagram video indirme üzerine oluşturulmuş bazı yöntemleri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Instagram Video Paylaşma

Instagram, ilk ortaya çıktığı zamanlarda yalnızca fotoğraf paylaşımına izin veren bir uygulamaydı. Fotoğraf paylaşımının yanında fotoğraf düzenlemesi imkanı da veren uygulama ile, oldukça kaliteli ve başarılı fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Sosyal medya araçlarının, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerine göre sürekli kendini yenilediği günümüzde, fotoğraf paylaşımının yanında video paylaşmak da isteyen Instagram kullanıcılarının talepleri doğrultusunda video paylaşma özelliği de eklendi.

Instagram üzerinden video paylaşmanın belirli sınırlamaları var. Paylaşılacak olan Instagram videosunun uzunluğu en fazla 60 saniye olabiliyor. 60 saniyenin üzerindeki video içeriklerini Instagram’da paylaşmak henüz mümkün değil. Instagram’da yine aynı şekilde en az 3 saniye uzunluktaki video gönderilerine izin veriliyor. Instagram video özelliğini kullanmak için cep telefonunuzun galerisinde yer alan mevcut videolar arasından seçim yapabileceğiniz gibi, Instagram ekranından anlık olarak video çekerek de paylaşabilirsiniz. Videonuzu paylaşmadan önce efekt ekleyebilir, Instagram filtrelerini kullanarak düzenleme yapabilir, videoyu kırpabilir ve en güzel şekilde paylaşabilirsiniz. Videonuzu paylaşırken lokasyon bilgisi ekleyebileceğiniz gibi, videonun altına istediğiniz gibi açıklama da ekleyebilirsiniz.

Instagram Video İndirme Mümkün Mü?

Instagram üzerinden video ve fotoğraf paylaşmayı ve diğer kullanıcıların gönderilerini takip etmekten keyif alabilirsiniz. Ancak başkalarının gönderileri üzerinde herhangi bir hakkınızın olmadığını hatırlamanız gerekiyor. Sosyal medya araçları üzerinden paylaşılan söz, yazı, görsel, video gibi her türlü içerik, paylaşan kişiye aittir ve her gönderi sahibinin bu içerikler üzerinde telif hakkı mevcuttur. Instagram, bu nedenle kullanıcılarının paylaşımları üzerindeki haklarını korumak amacıyla doğrudan video ve fotoğraf indirmeye izin vermiyor.

Ancak Instagram o kadar geniş bir alanda kullanılıyor ki, kullanıcılar, birbirlerinin gönderilerini kaydetmeye ihtiyaç duyabiliyor. Bir başkasına göndermek, daha sonra yeniden izlemek üzere saklamak gibi istekler, Instagram video indirme yöntemlerini ortaya çıkarmış durumda. Instagram video indirme özelliği şu an için mümkün olmamakla birlikte, yasal nedenler ve kullanıcı güvenliği gibi nedenlerle gelecekte de buna izin verileceğini düşünmüyoruz. Instagram’da paylaşılan fotoğrafları indirmek için ekran görüntüsü alma yöntemi kullanılabiliyor fakat videolar için böyle bir imkan da yok. Bu nedenle farklı video indirme araçları bulmak gerekiyor. Instagram video indirme özelliği mevcut olmayabilir ama elbette Instagram üzerinden video indirmenin bazı yolları var. Bu yöntemlerin bazılarına göz atalım.

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinden video indirebilmek için çeşitli mobil uygulamalar geliştirilmiştir. Bu uygulamalar sayesinde dilediğiniz Instagram videosunu cep telefonunuza kaydedebilirsiniz. Oldukça pratik kullanıma sahip olan uygulamalardan istediğiniz herhangi birini cep telefonunuza indirip kurarak basit birkaç adımla Instagram video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Video Downloader For Instagram; Instagram video indirme amacıyla geliştirilmiş mobil uygulamalar arasında en çok tercih edilenlerden biri Video Downloader for Instagram uygulamasıdır. Android kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir ve Google Play üzerinden rahatlıkla indirilebilir. Öncelikle uygulamayı cep telefonunuza kurmalısınız. Daha sonra Instagram uygulamasına girip, indirmek istediğiniz videonun köşesindeki seçenekler bölümünden videonun paylaşım bağlantısını kopyalamanız gerekir. Bu işlemden sonra Video Downloader uygulamasına geri döndüğünüzde kopyaladığınız bağlantıya ait videonun açıldığını göreceksiniz. Seçenekler içinden videoyu indir bağlantısına tıklamanız halinde video telefonunuza indirilecektir.

Regrammer; Ios kullanıcıları için önerebileceğimiz Instagram video indirme uygulamalarından biri Regrammer. Bu uygulamayı kullanarak video indirebilmek için uygulamayı cep telefonunuza indirip kurduktan sonra, uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Instagram hesabınızla, indirmek istediğiniz Instagram videosunun bulunduğu sayfaya geldiğinizde Regrammer uygulaması size bu videoyu paylaş ve repost şeklinde iki seçenek sunacak. Paylaş seçeneğine tıklayarak videoyu telefonunuza kolayca indirebilirsiniz.

Bilgisayar tarayıcıları üzerinden Instagram video indirme işlemi için öncelikle program kullanmadan sonuç alınabilen bir yöntem paylaşacağız. İlk olarak herhangi bir internet tarayıcısını kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. İndirmek istediğiniz videonun sayfasına geldiğinizde videonun üzerine sağ tıklayarak “sayfa kaynağını göster” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu şekilde karşınıza çıkacak olan sayfa biraz karmaşık gelebilir ancak yapılacak işlem oldukça basit. Bu sayfa üzerinden Ctrl + F kombinasyonu ile arama yaparak “.mp4” ifadesini aratmalısınız. Bu ifade, karşınıza ilgili videonun bağlantı linkini çıkaracaktır. Bulduğunuz mp4 uzantılı video linkinin bağlantısını kopyalayıp tarayıcıda yeni bir sekme içerisinde açtığınızda video ekranına geleceksiniz. Videoyu bu şekilde açtığınızda bu kez, sağ tıkladığınız takdirde “videoyu farklı kaydet” seçeneğini göreceksiniz. Instagram üzerinden göremediğiniz bu seçenek, anlattığımız işlem sayesinde karşınıza çıkmış olacak. Bu seçenek yardımıyla istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirmeyi başarmış olacaksınız.

Instagram Video indirme Programları

Instagram video indirmek için program ya da uygulama kullanmak istemeyenler için oldukça kullanışlı web siteler de var. Bu siteler üzerinden çok pratik şekilde Instagram video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

PostGraber; Bu site üzerinden Instagram video indirmek için, öncelikle Instagram’da indirmek istediğiniz videonun bulunduğu sayfaya gelip videonun paylaşım URL’sini kopyalamanız gerekecek. www.postgraber.com adresine girdiğinizde video indirmeye yarayan bir kutucuk göreceksiniz. Kopyalamış olduğunuz video bağlantısını bu kutucuğa yapıştırdığınızda, postgraber tarafından video mp4 formatına çevrilecek. Daha sonra ortaya çıkacak olan “download” bağlantısına tıklayarak video indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Postgraber sitesi üzerinden Instagram video indirme işlemi yapabilmek için, indirmek istediğiniz videonun paylaşıldığı Instagram profilinin herkese açık olması gerekir. Site, Instagram dışında pek çok site üzerinden video indirmeye izin verir. Youtube, Facebook, Twitter gibi pek çok sosyal medya aracına ait videoları bu uygulama ile rahatça indirebilirsiniz.

Instagram.papik.net sitesi de postgraber gibi aynı amaca hizmet eder. Yine aynı şekilde indirmek istediğiniz Instagram videosunun linkini kopyalayıp sitede yer alan indirme kutucuğuna yapıştırmanız yeterlidir. Ardından indir butonuna tıklayarak videonuzu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Rahatlıkla Instagram video indirme işlemi yapmaya yarayan bu web uygulaması, herhangi bir kullanıcı girişi ya da üyelik gerektirmez. Herhangi bir program indirip kurmanızı da gerektirmez. Site aynı zamanda mobil uyumludur. Hem bilgisayar hem de cep telefonlarınız üzerinden uygulamayı kullanabilir, dilediğiniz kadar Instagram videosu indirebilirsiniz.

DreDown Sitesini Kullanarak İndirme İşlemi

 Programsız ve uygulamasız olarak Instagram video indirme işlemi yapan bir diğer web sitesi de Sitemiz üzerinden. adresini kullanarak pratik bir şekilde video indirebilirsiniz. Instagram’da açtığınız videonun URL adresini kopyalayıp sitedeki indirme bölümüne yapıştırdıktan sonra “dredown” butonuna tıkladıktan sonra videonuz indirmeye hazır hale gelecektir. Daha sonra göreceğiniz “download” butonu ile videonuzu indirebilirsiniz.

https://takipcisatinal.org/instagram-video-indir

bağlantıya tıklamanız yeterlidir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Şikayet Bildirimi
Instagram Şikayet Bildirimi

Instagram şikayet bildirimi nasıl  yapılır? Instagram’da kişi nasıl şikayet edilir? Gibi popüler sorular mevcut. Açıkcası bu şikayet olayları Ins...

Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü
Instagram Bilinmeyen Bir Ağ Hatası Oluştu Çözümü

Instagram akış yenilemedi hatasına rakip bir hatadır bu bir ağ hatası oluştu problemi. İnstagram problemler ile gündeme gelen bir uygulama olmamasına ...

Bahsettiğimiz Instagram video indirme uygulamalarını Apple Store ya da Google Play Store gibi güvenli kanallardan edinmeniz çok önemli. Çünkü piyasada çok sayıda sahte ve sakıncalı Instagram video indirme programı mevcut. Bu programlar bilgisayar ve cep telefonu sisteminize zarar verebileceği gibi, Instagram hesap bilgilerinizi de çalabilir. Güvenli program ve uygulamalar, sizden Instagram hesabınıza giriş yapmak dışında herhangi bir şifre bilgisi istemiyor. Bu nedenle sizden doğrudan şifrenizi isteyen sahte programlardan kaçınmalısınız. Önerdiğimiz web siteler için de aynı uyarıyı yineliyoruz. Instagram video indirme amaçlı onlarca web site mevcut ve pek çoğu, kullanıcıları zararlı içerik barındıran başka sitelere yönlendirip, bilgisayar ya da cep telefonlarına zararlı içerik bulaşmasına sebep olabiliyor. Bu nedenlerle, Instagram video indirme işlemi için güvenilir yolları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Instagram Özel Mesaj İle Gelen Videolar İndirilebilir Mi?

Instagram video indirme işlemi için önerebileceğimiz bir diğer yöntem ise, dosya yöneticisini kullanmaktır. Aslında Android işlemcili cep telefonları üzerinden Instagram videosu indirmek için herhangi bir uygulama ya da yardımcı araç kullanmaya gerek yoktur. Bildiğiniz üzere Instagram üzerinden izlediğiniz her video cep telefonlarına otomatik olarak kaydedilir. Bu kaydedilen Instagram videolarını nasıl bulurum diyenler için, cep telefonunuzdan dosya yöneticisi bölümüne girip “Android” sekmesinden “Data” seçeneğine gelmeniz gerekiyor. Buradan “com.instagram.android” seçeneği ve ardından “cache” ve “videos” adımlarını sırayla izleyerek kaydedilmiş tüm videolara ulaşacaksınız. Dolayısıyla herhangi bir ekstra yönteme gerek kalmadan Instagram video indirme işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Instagram üzerinden normal olarak paylaşılan videoların nasıl indirilebileceğine dair açıklama yapmaya çalıştık. Peki Instagram DM adı verilen özel mesaj yoluyla kullanıcıların birbiri ile paylaştığı videoları indirmek mümkün mü?

Instagram DM üzerinden gelen videoları indirmek için kullanabileceğiniz tek yöntem, cep telefonlarının ön belleğe aldığı videoları indirmek için kullandığımız yöntemdir. Çünkü DM üzerinden gelen videoların bağlantı linkine ulaşmak mümkün olmayacağı için, anlattığımız uygulamalar ya da web tabanlı siteler aracılığı ile bunları kaydetmek şu an için imkansız. Ancak elbette bunun da bir çaresi var. Instagram video indirme yöntemleri içinde bahsettiğimiz otomatik olarak ön belleğe kaydedilen videolar için kullandığımız yolu kullanarak özel mesaj ile gönderilen videoları indirebilirsiniz.

Instagram Videolarını Nasıl İndiriebilirim?

Öncelikle Instagram üzerinden, indirmek istediğiniz videonun tamamını izlemeniz gerekiyor. Bu şekilde cep telefonunuz, izlediğiniz videoyu kendiliğinden kaydedecektir. Bunun için Es Dosya Yöneticisi isimli programı kullanmanız gerekecek. Bu programı Google Play Store üzerinden indirip cihazınıza kurmalısınız. Programı kurduktan sonra açarak, dahili hafıza kısmına girmeniz gerekiyor. Burada Android klasörünü bularak, anlattığımız gibi “cache” ve “videos” bölümlerine ulaşarak izlediğiniz videoyu bulacaksınız. Tabi bu aşamada çok sayıda içerikle karşılaşacak ve belki bazılarının ne olduğunu dahi anlamayacaksınız. İndirmek istediğiniz Instagram videosunu bulmak için Es dosya yöneticisinin görünüm bölümünden içerikleri tarihe göre sıralayabilirsiniz. Böylece izlediğiniz en son video olan Instagram videosu, ilk sırada çıkacaktır.

Bu yöntemin yalnızca Android işlemci kullananlar için geçerli olduğunu söylemeliyiz. Ios kullanıcıları ne yazık ki dosya yöneticisi yöntemini kullanarak Instagram video indirme işlemi yapamıyor. Onlar için ise, bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmalarını önerebiliriz. Cep telefonunuzu bilgisayara bağlayarak bahsettiğimiz adımları tek tek izlemeniz halinde, indirmek istediğiniz Instagram videosuna ulaşmanız mümkündür.

Instagram, her ne kadar kullanıcıların doğrudan Instagram uygulaması üzerinden video indirmesine olanak tanımasa da, bunun pek çok pratik yolu olduğunu görmüş olduk ve güvenilir yöntem ve uygulamalar paylaşmaya çalıştık. Bu yöntemleri kullanırken, bir Instagram kullanıcısı her ne kadar herkese açık şekilde video paylaşmış olsa da, bu paylaşımın herkes tarafından cep telefonu ya da bilgisayarlara indirilmesine izin verdiği anlamına gelmediğini hatırlatmak isteriz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

4 yorum

 1. Ender ÖNCÜ
  Ender ÖNCÜ

  Android işlemci telefonumda bazen video indirimi yapamıyorum. Özel bir uygulama bulabilirmiyim? Link paylaşımı yerine kanalı tümüyle çekebilecek.

 2. Fahrettin DURAN
  Fahrettin DURAN

  Daha önce yapılan paylaşımlarda beğendiğim videolar oluyordu. Hemen başka internet sitelerinde aratıyordum öyle buluyordum. Bu uygulama sayesinde ayrı bir uğraş yapmaktan kurtulurum. Teşekkürler

 3. Saadet KALYONCU
  Saadet KALYONCU

  Video paylaşımları artık saniye bazında uzatıldı. Canlı yayınlar ile birlikte artık güncel videolar bile atılıyor diye biliyorum. Ama şu önemli bir sorun. Canlı yayınları kayıt yapabileceğimiz bir program var mı? İzleyici olarak

 4. Sezgin UÇAN
  Sezgin UÇAN

  İnstagram Video indirme işlemlerini yaparken link kullanıyordum. Fakat bu yazıda okuduğum bilgiler daha basit olacak gibi. Birde bu şekilde deneyelim. Bakalım indirdiklerinizi nasıl rander yapıp paylaşacağız.