Instagram Videolarına Efekt Eklenir mi?

Instagram Videolarına Efekt Eklenir mi?

Instagram kullanan kişilerin paylaştığı videolar arttıkça, kullanıcıların öncekilerden daha güzel videolar çekebilmeleri için Instagram video efektleri de her geçen gün artmaktadır.  Instagram’ın video özelliği ile birlikte reklamlar alabileceğini ve tipik televizyondaki reklamlarla dolacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak Instagram’ın farklılığı videoların profesyonel kişilerden değil, Instagram’da hesabı olan herhangi bir kullanıcıdan çıkmasıdır. Dolayısıyla da iş üyelerin yaratıcılıklarına kalmaktadır. Ummadığınız bir anda paylaşımda bulunduğunuz herhangi bir video binlerce kez izlenebilmektedir. Üstelik kullanıcılar paylaştıkları videoların ışık ayarlarını da kendi isteklerine göre düzenlemek istemektedirler. Bu anlamda da Instagram videolarına efekt eklenir mi ve neler eklenebilir konusundan bahsederek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Video Efektleri Nelerdir?

Instagram, sahip olduğu eğlenceli efektlerini geliştirmeye devam etmektedir. Son zamanlarda yapılan bir güncellemeyle ise Superzoom adı verilen yeni bir video özelliği gelmişti. Direkt olarak Instagram kamerasına eklenen Superzoom, bir diğer video özelliği olan Boomerang’ın hemen yanında yer alıyor. Açıldığı anda belirlenen alana kademe kademe zoom yapan video özelliği, bu içeriklere otomatik olarak müzikler de ekleyebilmektedir. En çok hikayeler içerisinde kullanılan bu yakınlaştırma efekti, oldukça eğlenceli ve tercih edilen bir seçenek haline gelmiş bulunmakta.

Instagram Videolarına Efekt Eklemek İçin Ne Yapmalısınız?

Instagram videolarına efekt eklemek istediğiniz zaman hikayenize eklemek istiyorsanız sola kaydırıp efektleri video çekmeye başlamadan önce seçebilirsiniz. Bu anlamda Boomerang ve Superzoom efektlerinin yanında Slow Motion efektleri de mevcut bulunmaktadır. Popüler sosyal medya platformu haline gelen Instagram bu yeni video efekti özelliklerine ek olarak özel filtre ve yüz çıkartmaları da getirmiştir.

Önceden çekilmiş bir videoyu sayfanıza gönderi olarak göndermek istediğiniz zaman da yine ileri seçeneklerini kullanarak efektler bölümüne gelerek efekt ekleyebilirsiniz.

Instagram videolarına efekt eklenir mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Türk Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.