Instagram Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir?

Instagram Yorumlarına Nasıl Cevap Verilir?

Globalleşen dünya üzerinde sosyal medya mecrası git gide artmakla birlikte sosyal medya kullanıcılarının sayısı da gün be gün artış göstermektedir. Instagram da bu sosyal mecrada en çok popüler olan uygulamalardan bir tanesidir. Her geçen gün hayatlarımızı paylaşabildiğimiz ve çevremizdeki insanların hayatlarına dair kesitlere canlı canlı doğrudan dahil olabildiğimiz bir ortam sunan Instagram uygulamasında bu özelliği genelde hikayeler kısmında paylaşım yaparak kullanmaktayız. Çeşitli konularda çeşitli hikayeler paylaşarak daha sonra da istersek eğer bu hikayeleri kendi öz profil sayfamızda higlight’layabiliriz yani profilimize sabitleyebiliyoruz. Nitekim Instagram’da paylaşılan hikayeler uzun süreli olmamakta yüklendikten 24 saat içerisinde silinmektedirler. Çoğu kullanıcı da bu hikayelerin silinmemesi için arşiv özelliğini kullanarak eski paylaşımlarını profillerine sabitleyebilmektedirler böylece daha sonraları da önceden atılmış olan hikayeleri görebilmekteyiz.

Instagram mecrası üzerinde oluşturduğumuz profillerimiz adeta bizim kişiliklerimizi yansıtan bir platform haline gelmektedir bu anlamda da kullanıcılar her zaman profillerine özen gösterir ve daha sosyal ve daha aktif bir hayat yaşadıklarını gösterme v e kanıtlama yarışına da girebilmektedirler. Kullanıcılar paylaştıkları fotoğraflar üzerinden etkileşime girmektedirler bu anlamda da en çok yaptıkları şey yorumdur.

Instagram Yorumlarına Cevap Verme

Instagram üzerinde paylaştığınız bir fotoğrafa ya da bir videoya arkadaşlarınızdan yorum gelebilmektedir. Bu kullanıcıların en çok yaptığı etkileşim yöntemlerinden birisi olmaktadır. Sizin de fotoğraflarınıza bir yorum geldiği zaman bu yorumları yanıtlamak son derece basittir. Öyle ki birazdan bahsedeceğimiz adımları izleyerek kolayca sizlere fotoğraf ya da videolara gelen yorumlara nasıl cevap verileceğini anlatacağız. Instagram yorumlarına cevap verme gerçekten çok kolay bir işlemdir.

Bunun için öncelikle bir kişi size yorum yaptığı zaman uygulamada aşağıda yer alan butonların hemen sağ tarafında kalp simgesinde bir bildiri ışığı gelecektir. Bu gelen bildirimlere tıklayarak size gelen yoruma bakabilirsiniz. Instagram yorumlarına cevap verme için bu bildirim üzerinden yoruma tıklayarak fotoğrafın altındaki yorum bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Ardından hemen yine yorumun yanında cevapla seçeneğini göreceksiniz o cevapla butonuna basarak Instagram yorumlarına cevap verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz, dilediğinizce yorum yapabilirsiniz. Bu yolu uyguladınız ve olmadı mı, Instagram da herhangi bir bug problemi mi var o zaman yine çözüm çok basit. Instagram yorumlarına cevap verme için bir diğer yol da yorumuna cevap vermek istediğiniz kullanıcının adını başına @ işareti koyarak yazmanız ve daha sonra yorumunuzu yazıp enterlamanız yeterlidir. Aynı şekilde bazen çekilişler için de arkadaşlarınız sizleri büyük sayfaların çekiliş postları altına etiketleyebilmektedirler ki bu durum bu günlerde çok fazla yaygındır. Yine bu durum için de yukarıdaki işlemlerin aynısını izlemeniz gerekmektedir. Kısacası Instagram yorumlarına cevap verme son derece basit bir işlemdir.

Instagram Yorumlarına Cevap Verme Anlamında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Her şeyden önce yorumlarınızı yaparken etiketleyeceğiniz kişinin kullanıcı adının doğru olmasına dikkat ediniz başka kullanıcıları etiketleyip rahatsız etmeyiniz. Böyle bir durumda kullanıcı sizi şikayet edebilir ve yorumunuzu ihbar edebilir. Bunun dışında elbette Instagram yorumlarına cevap verme işlemini yaparken de hashtag ler kullanabilirsiniz ve etkileşimlerinizi artırabilirsiniz. Instagram yorumlarına cevap verme durumlarında yorumlarınızı kırıcı, küfürlü, argo içerikli tutmaktan çekinin. Aksi durumda spam yiyebilir, şikayet edilebilirsiniz ki ayrıca genel görünüm olarak da bu tarz yorumlar hoş durmamakta hiç kimseye de yakışmamaktadır. Size yakışan üsluplar kullanarak saygı çerçevesinde yorumlar yapmanızı öneririz. Aksi takdirde bu gibi olumsuz durumlar sonucunda pek çok kullanıcının büyük problemler yaşadıklarını belirtmek isteriz.

Instagram Yorum Cezası

Instagram yorum kısmını yanlış kullanırsanız cezalandırılma ihtimaliniz vardır. Ceza almadan önce yorum limitine de dikkat etmelisiniz. Instagram spam hesaplara engel olmak ve kullanıcıların rahatsız edilmesini önlemek amacıyla saatlik ve günlük yorum sınırlaması uygulamaktadır. Yorum sınırına ulaştığınızda yorum yapma özelliğiniz kapatılır ve bir süre bu özelliği kullanamazsınız. Instagram yorum sınırını birkaç defa aşmanız hesabınızın tamamen kapatılmasına da neden olabilir. Instagram kuralları aşırı yorum yapan hesapları reklam amacıyla açılan spam hesap kabul etmekte ve süresiz olarak kapatılmasına neden olmaktadır. Instagram yorum sınırı normal kullanıcıların aşabileceği kadar az değildir. Bu nedenle spam yapmadığınız sürece korkmanıza gerek yok.

Yorum cezası konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da rahatsız edici yorumlardan kaçınmaktır. Bir kullanıcının paylaşımına yorum yapacaksanız yorumunuz ahlaki kurallar içerisinde olmalı, tehdit ve hakaret içermemelidir. Ayrıca kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayacak her türlü yorumdan da uzak durulmalıdır. Aksi takdirde hesabınızın geçici ya da süresiz olarak kapatılmasına neden olabilirsiniz. Geçici olarak kapatılan hesabınız açıldığında kesinlikle aynı duruma düşmemelisiniz. Cezanın tekrarı durumunda hesabınız süresiz olarak kapatılacaktır ve hesabı tekrardan açtırmanız da oldukça zordur.

Instagram Yorum Cezası Aldığımda Ne Yapmalıyım?

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Instagram yorum limitini aştığınızda yorum yapma özelliğiniz kapatılır. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Genellikle 24 saat sonra düzelir. Yorum özelliğiniz açılmazsa ya da hemen açılması için girişimde bulunmak istiyorsanız Instagram destek ekibiyle iletişime geçmelisiniz. Sorununuzu ve haklı nedenlerinizi anlatan bir yazı iletmeniz yorum özelliğinizin açılması için yeterli olacaktır. Hesabınız kapatılması halinde açılması daha zor olacaktır. Hesabınızın açılması için haklı olmanız ve kesinlikle ortada bir yanlışlık olması gerekir.

Instagram yorumlarına nasıl cevap verilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram yorumlarına nasıl cevap verilir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.