Instagramda Birini Nasıl Engellerim?

Sosyal medya platformları kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir ki popüler olanlardan bir tanesi Instagram’dır. Instagram bünyesinde çeşitli özellikler yer almakta, güncellemeler ile birlikte yeni özelliklerde kullanıcılarla buluşturulmaktadır. Instagram uygulamasında takipçi ve takip edilenler bölümü bulunmaktadır. Buradan kişiler kendilerini takip edenleri ve takip ettiği hesapları görebilmektedir. Kişiler bazı hesapları engelleyebilmektedir. Bizde bu yazımızda Instagramda birini engelleme konusuna değinmeye çalışacağız.

Instagramda Birini Engelleme

Öncelikle Instagramda birini engelleme nasıl yapılır, bundan bahsedelim. Instagramda engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin ve sağ üstte bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Daha sonra Engelle seçeneğine tıklayın. Instagramda birini engelleme işleminden sonra engellemesini kaldırmak içinde yine o kişinin profiline gidin ve aynı şekilde sağ üst kısımda yer alan iPhone veya Android simgesine tıklayıp Engellemeyi Kaldır’a dokunun.

Instagramda birini engelleme konusundan bahsettiğimiz yazımızda belirtebileceğimiz bir diğer husus birinin fotoğraf ve videolarınıza yorum yapmasını engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için profilinize gidin ve sağ üst köşede bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Ayarlar altındaki Yorum Kontrollerine tıklayın. Ardından “Şu Kişinin Yorumlarını Engelle”nin yanındaki Kişi> seçeneğine dokunun. Engellemek istediğiniz kişinin adını yazın ve daha sonra adının yanındaki Engelle’ye tıklayın.

Instagramda Yorum Yapmayı Kapatmak

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram hem ülkemizde hem de dünya genelinde birçok kullanıcıya sahiptir. Instagram bünyesinde IGTV, hikayeler gibi özellikler mevcuttur. Instagramda bir gönderiye yorum yapılmasını istemiyorsanız yorumları kapatabilirsiniz. Yorum yapmayı kapatmak için gönderinizin üstündeki  simgesine dokunun ve Yorum Yapmayı Kapat veya Yorum Yapmayı Aç seçeneklerinden birine tıklayın. İsterseniz bir gönderiyi paylaşmadan öncede yorum yapmayı kapatabilirsiniz. Gönderinize açıklama eklediğiniz ekranda Gelişmiş Ayarlar’a tıklayın ve daha sonra Yorum Yapmayı Kapat seçeneğine dokunun.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Twitter Uygulamasında Video Süresi

Instagramda birini nasıl engellerim konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram gerçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagramda birini nasıl engellerim konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagramda Birini Nasıl Engellerim?
5 (100%) 1 vote

Önceki yazımızda Twitter Çevirmen Olma başlıklı içeriğimiz twitter çevirmen ve twitterda çevirmen olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +