Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

Instagram sosyal medyanın amiral gemisi konumundadır ve bu nedenle de birçok kişi her özelliğini öğrenmeye çalışmaktadır. Instagramda gizli hesaplar normal şartlarda takip edilmediğinde görülemeyen hesaplardır. Bu nedenle de birini takip etmeden neler yaptığını öğrenmek birçok kişiye cazip gelmektedir. Fakat gizli hesapları takip etmeden neler paylaştığını görmenizin bir yolu var mı? Bugünkü yazımızda bu konuyu işleyerek açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Instagramda Gizli Hesaplar Neden Merak Ediliyor?

Nedeni tam olarak bilinemese de gizli hesapların neler paylaştığı oldukça merak edilen konular arasında. Aslında gizli hesap demek de ne kadar doğru bilinmez. Çünkü kullanıcıyı tanıyorsanız, takip isteği gönderebilir ve kabul etmesi durumunda paylaştığı her şeyi görebilirsiniz. Instagramda gizli hesaplar genellikle eski sevgililer ya da platonik aşıklar tarafından merak ediliyor. Kişi eski sevgilisini ya da platonik aşkını takip etmek istiyor fakat takip isteği gönderemediğinden başka yollardan neler paylaştığını öğrenmeye çalışıyor. Gizli hesapların merak edilmesi konusu tamda burada ortaya çıkıyor.

Instagramda Gizli Hesaplar Görülebilir mi?

İnternette birçok site gizli hesapları gösterebileceğini vaat ederek kullanıcıları dolandırmaya çalışmaktadır. Özellikle Avrupa ve ABD merkezli siteler belli bir ücret karşılığında gizli hesapta nelerin paylaşıldığını gösterebileceğini söylemektedir. Fakat bizim tavsiyemiz bu tarz sitelerden uzak durmanız yönündedir. Sizden ücret koparıp hiçbir işlem yapmayacakları gibi kişisel bilgilerinizin çalınmasına da neden olabilirler. Hatta bazı kullanıcıların başına gelen olay her ay telefon faturalarının kabarmasına da neden olmuş durumda. Bazı yabancı siteler bu hizmeti ücretsiz olarak sunacağını söylüyor fakat öncesinde bir anket doldurulmasını istiyor. Anketi doldurduğunuzda da birçok uygulamaya abone olmuş oluyorsunuz. Bu neden çok dikkatli olmalı ve bu tarz sitelerden uzak durmalısınız.

Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

Şuan itibariyle Instagramda gizli hesapların neler paylaştığını görmenin tek yolu takip etmekten geçmektedir. Aksi halde hiçbir şekilde gizli profilleri görme ihtimaliniz yoktur.

Instagramda gizli hesaplar nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram herkese açık bir platformdur ve bu durum kişisel bilgilerin güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Instagram gizli hesap kullanımı sayesinde kişisel bilgileri korumayı hedefleyerek bu sorunu çözüme kavuşturmak istemektedir. Bu nedenle isteyen kişiler hesaplarını gizli hale getirerek istemedikleri kişilerin paylaşımlarını görmesini engelleyebilmektedir. Bu yazımızda hesabınızı nasıl gizli hale getirebileceğinizi anlatarak kişisel bilgilerinizi korumanızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram Gizli Hesap

Gizli olmayan hesaplar herkese açık olmakta ve isteyen herkes bilgilerinizi görebilmektedir. Instagram gizli hesap özelliğini kullanmıyorsanız, sizi hiç tanımayan biri takip edebilir ya da tüm paylaşımlarınızı görebilir. Bu da ister istemez bazı sorunlara neden olmakta, paylaşımlarınız kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Birçok arkadaşlık sitesi ve uygunsuz paylaşımların bulunduğu site herkese açık profillerden resimleri almakta ve bunları kullanmaktadır. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız hesabınızı gizlemeli ve paylaşımlarınızı yalnızca arkadaşlarınıza açmalısınız.

Instagram Gizli Hesap Nasıl Yapılır?

Instagram gizli hesap özelliğini 2 türlü kullanabilirsiniz. İsterseniz yalnızca gönderilerinizi gizleyebilir ya da hesabınızı daha tamamen gizli hale getirebilirsiniz. Bu iki durumun artılarını ve eksilerini değerlendirerek, hangisinin kendinize daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Instagram Gönderileri Gizleme

Instagram’da gönderilerinizi gizlerseniz, paylaştığınız gönderiler yalnızca arkadaşlarınız tarafından görülür. Fakat hesabınızı gizlemediğiniz için isteyenler sizi takip edebilir ve diğer bilgilerinize ulaşabilir. Bu özelliği kullanmak için Instagram profilinize girmeli, profili düzenle butonuna tıklamalısınız. Burada bulunan gizli gönderiler kısmında gerekli ayarları yaptığınızda gönderileriniz gizli hale getirilecektir.

Instagram Hesap Gizleme

Bu özelliği kullanarak hesabınızı tamamen gizleyebilirsiniz. Öncelikle Instagram’a profilinize girmeli ve seçenekler sekmesini tıklamalısınız. Ardından hesap bölümüne giriş yaparak “Gizli Hesap” tikini işaretleyebilirsiniz. Bu işlemden sonra hesabınız tamamen gizli hale getirilecek ve tüm bilgilerinize yalnızca izin verdiğiniz kişiler uylaşabilecek.

Instagram gizli hesap nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.