Instagramda Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir?

Instagramda Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir?

Günümüzün dijitalleşen çağında etkileşimi ve iletişimi etkileyen en önemli faktör sosyal medya haline gelmiştir. Sosyal medyada da en büyük yükselişe sahne olan Instagram farkını ortaya koymaya devam etmektedir. Bizde bugünkü yazımızda Instagramda önerilenler ve aramalar nasıl silinir konusunu işleyerek, bir soruna daha çözüm getirmeye çalışacağız.

Instagramda Önerilenleri ve Aramaları Silme

İlk olarak İOS işletim sistemine uygun cihazlar için üretilen Instagram, giderek popülerleşmiş ve hem birçok cihazla kullanılabilir hale gelmiştir. Facebook tarafından satın alınmasından itibaren de tüm özellikleri yenilenmiş ve yeni özellikler sayesinde de gelişimine devam etmiştir. Her zaman güncel kalmayı başaran bu uygulama bu sayede üzerinde olan ilgiyi arttırarak devam ettirmeyi başarmıştır. Instagram birçok özelliği bulunması nedeniyle kişiye özel sorunlara da yol açabilmektedir. Bazı kullanıcılar aramalarının görüntülenmesini istememekte ve aramalarını kalıcı olarak silmek istemektedirler. Bu nedenle Instagramda öneriler ve aramalar nasıl silinir diye araştırma yaparak, bu bilgiye ulaşmaya çalışmaktadırlar. Oldukça basit olan bu işlem doğru uygulandığında önerilenleri ve aramaları tamamen silmek hiçbir sorun teşkil etmemektedir.

Instagramda Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir?

Arama geçmişinizde görülen kişiler daha önceden arattığınız kullanıcılardır. Arama geçmişine bir isim yazarak arattığınızda bu isim siz silene kadar her aramada karşınıza çıkabilmektedir. Bu durum birçok kullanıcı rahatsız etmekte ve daha önceki aramalarının görülmesini istememektedirler. Arama geçmişinizi silmek için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalı ve hesap ayarları bölümüne girmelisiniz. Ardından bu bölümde bulunan seçenekler kısmına geçmeli ve altta bulunan “Arama geçmişini sil” butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra onayınızı isteyen bir uyarı gelmekte olup, bu uyarıyı kabul etmeniz halinde arama geçmişiniz silinmektedir. Bu işlemden sonra Instagramda önerilenler ve aramalar tamamen silinmektedir.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagramda Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

Instagramda Tekli Arama Geçmişi Silme

Instagram aramalar kısmında arattığınız bir kişiyi silmek istiyorsanız arama bölümüne tıklamalı ve silmek istediğiniz kişinin ismine basılı tutmalısınız. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden “Gizli” yi seçerseniz istediğiniz kişi arama geçmişinden silinmiş olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagramda önerilenler ve aramalar nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tik Tok Nasıl İndirilir?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Önceki yazımızda Instagramda Çoklu Hikâye Nasıl Paylaşılır? başlıklı içeriğimiz çoklu hikaye paylaşma ve instagram çoklu hikaye paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

25 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir