Instagramda Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagramda Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram yalnızca kişilerin değil, markaların ve firmaların da bulunduğu bir mecradır. Firmalar Instagramda sponsorlu reklam vererek daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflemektedirler. Kullanıcı sayısı bir milyara ulaşan Instagram’da daha fazla müşteriye ulaştırabilecek en önemli platformlardan biridir. Bu yazımızda reklam verme yöntemlerinden bahsederek Instagramda sponsorlu reklam verme konusuna değineceğiz.

Instagramda Sponsorlu Reklam Verme Yöntemleri

Instagram’da 3 farklı türde reklam verebilirsiniz. İlk yöntemde Facebook Business aracını kullanarak reklam oluşturabilirsiniz. İkinci olarak influencerlar aracılığıyla sponsorlu reklam verebilirsiniz. Son olarak da Instagram mobil üzerinden gönderi tanıtımı yaparak reklamınızı sunabilirsiniz.

 Instagramda Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Bir reklam vermek için öncelikle kampanyanız olmalıdır. Reklamı ne amaçla verdiğinizi iyi belirleyin ve pazarlama hedefleri seçin. Ardından hedef kitlenizi belirleyin. Bu kitapseverler olabileceği gibi 18-40 yaş arası alışveriş seven kadınlarda olabilir. Hedef kitlenize uygun bir reklam vermezseniz tamamen başarısız olursunuz. Son olarak reklamı nasıl vereceğinize gelirsek, öncelikle Business Manager da ki Instagram hesabınızı seçin ve görsel ya da video seçeneklerinden birini işaretleyin. Ardından reklamda yer alacak bağlantıları ve metinleri yazın. Bu işlemlerden sonra reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Influencerlara Neden Sponsorlu Reklam Verilmeli?

Influencerlar takipçileriyle samimi bir ilişki kurduğundan, söyledikleri de güven uyandırır. Ayrıca takipçi kitleleri de kendilerine sadıktır. Influencerlar ürünleri deneyerek, kendi tecrübelerini aktarırlar, bu durumda takipçilerin fikir sahibi olmasını sağlar. Ayrıca bu kişilerin oluşturduğu içerikler organiktir ve bir markaya göre daha içten olabilir. Tüm bu nedenlerle bu kişilere sponsorlu reklam verilebilir.

Instagram Gönderisine Sponsorlu Reklam Verme

Öncelikle Instagram mobil içerisinden Facebook Business Manager hesabınızla giriş yapın ve istediğiniz paylaşımın üzerinden “Tanıtımını Yap” butonunu tıklayın. Ardından tanıtım amacınızı ve hedef kitlenizi seçin. Son olarak bütçenizi de belirleyin ve “Tanıtım Oluştur” butonunu tıklayarak reklamınızı verin.

Instagramda sponsorlu reklam nasıl verilir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.