Twitter Çevirmen Olma

Twitter Çevirmen Olma

Twitter, basit bir tasarıma sahip olmasına rağmen tüm dünyada kullanılan bir mikro blog sitesi olmayı başarmıştır. Twitter çevirmen hizmeti sayesinde de farklı dillerde yapılan yazışmaların çevirisi yapılarak, diğer kullanıcıların rahat bir şekilde bunları anlamasını hedefliyor.

Twitter Hakkında

Twitter bir sosyal medya platformu olmasına karşın diğerlerinden oldukça farklıdır. Gerek kullanıcı kitlesi gerekse de buradan yapılan paylaşımlar çok farklıdır. Diğer sosyal medya platformlarında eğlence ön planda iken burada nispeten biraz daha geri plandadır. Twitter kullanıcıları arasında sanatçılar, yazarlar hatta devlet başkanları dahi bulunur. Devlet başkanları bazen buradan yaptığı paylaşımlarla bir takım mesajlar dahi verir.

Twitter Çevirmen Nedir?

Twitter’ın tüm dünyada etkin olarak kullanılması çevirmenlere ihtiyaç duymasına neden olmuştur. Twitter çevirmen ihtiyacını, kullanıcıları arasında karşılamakta ve bunun için herhangi bir ücret ödememektedir. Belli bir yeterliliğe sahip olan kullanıcılar, çevirmen hizmetleri vermektedir. Bu kişilerin kullanıcı adlarının yanında çevirmen simgesi bulunur ve çevirmen olduğu herkes tarafından böylece anlaşılır.

Twitter Çevirmen Olmak İsteyenlerin İzlemesi Gereken Yol

Kullanıcılar yabancı dillerine güveniyorsa Twitter’da çevirmen olabilirler. Bunun için izlenmesi gereken bir yol bulunur ve bu yol şu şekildedir:

 • Öncelikle https://translate.twitter.com adresine giriş yapılır.
 • Bu adresten kayıt oluşturuluyor ve bu kayıt esnasında dil seçimi yapılıyor. Ayrıca farklı bilgilerin de buraya girilmesi gerekiyor.
 • Dil ile ilgili sorulan sorular da bu form içerisinde yer alıyor ve kullanıcılardan bunları cevaplaması isteniyor.
 • Doldurulan bu form yetkililer tarafından inceleniyor ve onay verilirse kullanıcılara bildirim yapılıyor. Fakat onay verilmezse herhangi bir bilgilendirme yapılmıyor.
 • Twitter çevirmen olan kullanıcılar, zaman içinde testlerden geçirilmekte ve bunlardan başarısız olmaları durumunda çevirmenlikleri alınmaktadır.

Yukarıdaki adımlar izlenerek çevirmen olunması mümkündür. Fakat Twitter bazen alımları durdurabiliyor. Bundan dolayı site üzerinden takip edilmesinde fayda var.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Twitter çevirmen olma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter Türk takipçi satın alma ve Twitter Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter çevirmen olma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Hasan GÖRMEZ
  Hasan GÖRMEZ

  Twetter çevirmenlik için müracatımı yaptım fakat henüz kimse dönüş yapmadı. Zamanlama nasıl oluyor. Ne kadar beklememiz gerekiyor?

 2. Kemal ŞİMŞEK
  Kemal ŞİMŞEK

  Twetter çevirmenlik işini ilk defa duydum. Yazı için teşekkürler. Hemen müracatımı oluşturacağım inşallah geri dönüş yaparlar.