Twitter DM Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Twitter DM Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Twitter milyarları aşan kullanıcı sayısıyla son günlerin en popüler sosyal medya ağı olarak yer edinmiş durumda. Twitter kurulduğu günden itibaren hızla gelişmeye ve ilerlemeye devam etmekte aynı zamanda kullanıcı sayısını da sürekli artırmaktadır. Bununla birlikte Twitter da belli başlı özellikler de mevcuttur bunlardan birisi de direkt mesaj özelliği olmaktadır. Direkt mesaj özelliği ile kullanıcılar diğer kullanıcılara mesajlar gönderebilmekte ve de alabilmektedir. Twitter kullanan üyeler de bazen bu özelliği kullanmak istememekte ve direkt mesaj özelliğini etki dışı bırakmak istemektedir. Bu yazımızda sizlere Twitter DM nasıl kapatılır ve tekrardan nasıl açılır bunları anlatacağız.

Twitter DM Kapatma

Twitter kullanıcılarının en çok başvurduğu özelliklerden birisi de Twitter DM kapatma özelliğidir. Nitekim pek çok Twitter üyesi diğer hesaplardan gelen ve gelecek olan direkt mesajlardan rahatsızlık duymaktadır bu anlamda da bu özelliği devre dışı bırakmak istemektedir. Twitter da önceden bulunmayan Twitter DM özelliği son güncellemeler ile Twitter’a gelmiş bulunmaktadır ancak elbette kimse bu özelliği kullanmak zorunda da değildir yani bu özelliği istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey öncelikle bir mobil cihazdan ya da bir bilgisayar üzerinden Twitter uygulamasına giriş yapmaktır. Ardından da ayarlar ve gizlilik kısmına giriyoruz. Bu aşamadan sonra gizlilik ve güvenlik butonuna basıyoruz. Gizlilik sayfasına girildiği zaman karşımıza çıkan bölümde herhangi bir kişiden mesaj al seçeneğini göreceksiniz bu butonun başında tik olmamasına dikkat ediniz, yani eğer Twitter DM almak istemiyorsanız bu seçeneği eğer seçili ise iptal etmeniz gerekmektedir. Bu işlemden hemen sonra artık hiçbir şekilde hiç kimseden Twitter DM almayacaksınız.

Twitter DM Açma

Twitter kullanıcıları Twitter Direkt Mesaj özelliğini kapattıktan bir süre sonra bu işlemden vazgeçmek isteyebilmektedirler. Bu anlamda da Twitter DM özelliğini aktif ederek geri açma işlemini gerçekleştirmektedirler. Bu işlem de Twitter DM işlemini kapatmak kadar basit bir işlemdir ve de çok kısa zamanınızı alacaktır. Öncelikle bir cihazdan Twitter uygulamamıza giriyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından da Ayarlar ve Gizlilik bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak sayfadan Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bunu da yaptıktan sonra yani gizlilik sayfasına giriş yaptığınız zaman karşınıza bir seçenek gelecek, herhangi bir kişiden mesaj al seçeneği, bunun başında Twitter özel mesaj özelliğiniz kapalı ise tik olmaması gerekmektedir. Siz de geri açmak istediğiniz için bu yazının hemen yanındaki kutucuğa tıklayarak özelliği aktif etmelisiniz. Bu kutucuğa tıklayarak seçeneği aktif hale getirdikten sonra artık direkt mesajları almaya başlayacaksınız.  

Twitter DM ile İlgili Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle Twitter hesabımızda direkt mesajlar bölümünü aktif ettikten sonra gelecek olan mesajlara dikkat etmeli ve tanımadığımız, gerçek görünmeyen profillerden gelen link içerikli mesajları açmamamız veya bağlantılara hiçbir suret ile tıklamamız gerekmektedir. Twitter DM aktifleştiren kullanıcıların genellikle anlık bir refleksle yaptığı hatalardan birisi de bu mesajlara itibar ederek bağlantılara tıklamak olmaktadır ve nitekim hesaplarına virüs bulaştırmakta ve bu durum hesaplarını tamamen kaybetmelerine kadar neden olabilmektedir. Özellikle belli bir dönemde çok fazla spam mesaj alan kullanıcılar genellikle Direkt Mesaj özelliğini devre dışına bırakmayı tercih etmektedirler. Daha sonra bu özelliği geri aktif etmek istedikleri zaman da izleyecekleri basit birkaç adımla mesaj almaya devam etmektedirler. Kısacası Twitter üzerinden mesaj alımı açma ve kapatma işlemleri sadece birkaç saniyenizi alacak olan son derece basit düzeyli işlemlerdir.

Twitter DM Sorunu

Twitter DM sorunu yaşıyorsanız, mesajlarınızı göremiyor ya da mesaj gönderemiyorsanız, öncelikle uygulamayı güncellemelisiniz. Güncel olarak kullanılmayan uygulamalar çoğu zaman bazı özelliklerin kullanılmasını kısıtlar. Bu nedenle güncel sürümleri kullanmaya dikkat ediniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Twitter DM nasıl kapatılır ve açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter DM nasıl kapatılır ve açılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.