Twitter Engellenen Kullanıcılar Nasıl Görülür?

Twitter Engellenen Kullanıcılar Nasıl Görülür?

Hepimiz sosyal medya platformlarında istemediğimiz durumlar yaşayabiliyoruz, özellikle son yıllarda artan siber zorbalık olayları insanların yaşamlarına olumsuz etki ediyor. Gelen kötü yorumlar, tacizler, hakaretlerle karşılaşabiliyoruz, bu gibi durumlarla sabırlı olmamız ve karşımızdaki rahatsız edici söylemlerde bulunan kişileri engellememiz gerekiyor. Bugün yazımızda Twitter engellenen kullanıcılar nasıl görünür, kullanıcılar nasıl engellenir, engel kaldırma işlemi nasıl yapılır? Bir göz atacağız.

Twitter Kullanıcı Engelleme

Bizi rahatsız eden kullanıcıları engellemek için ilk önce, engellemek istediğimiz hesabı belirliyoruz. Kullanıcının profil sayfasına giriş yaptığımızda, sağ köşedeki üç noktaya tıklıyoruz. Açılan sekmede “@kullanıcı adli kişiyi engelle” butonuna tıkladığımızda engelleme işlemi gerçekleşmiş oluyor. Artık bu kullanıcı sizi rahatsız edemeyecek.

Twitter Engellenen Kullanıcılar Nasıl Görülür?

Bazen birden fazla kişi engellediğimizde Twitter engellenen kullanıcılar listemizde kim var kim yok görmek istiyoruz. Twitter’da engellediğimiz kullanıcıları görebildiğimiz bir liste mevcut. Bu listeye ulaşmak için, Twitter’da sağ üst taraftaki profil resmimize tıklıyoruz. Burada bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz, açılan sayfada Twitter engellenen kullanıcılar bölümüne girdiğimizde, engellediğimiz bütün kullanıcılara ulaşabiliyoruz. Eğer bu işlemleri yapmakta sorun yaşıyorsanız, Twitter tıklamalarınıza cevap vermiyorsa internet bağlantınızda sorun olabilir. Bu nedenle sorun yaşarsanız öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.

Twitter Kullanıcı Engelleme kaldırma

Twitter engellenen kullanıcılar listemizde bazı kişileri çıkartmak istiyoruz, bu işlem için ilk önce “Ayarlar” kısmına geliyoruz. Engellenen kullanıcılar listemizde bulunan kullanıcılardan bir tanesini seçerek sağ tarafında bulunan “Engellendi” yazısına tıklayarak kullanıcının engelini kaldırmış oluyoruz.

Bu yazımızdaki işlemlerin dışında eğer bir kullanıcı sizi rahatsız ediyorsa bu kullanıcıyı şikâyet edebilirsiniz. Gerekli sayıda şikâyet oranına ulaştığı zaman, Twitter ekibi bu kullanıcı hakkında inceleme başlatıyor. Olumlu sonuçlandığı durumda Kullanıcı Twitter’dan uzaklaştırılıyor. Bu şekilde daha temiz bir kullanım deneyimi hepimiz için sağlanmış oluyor.

Twitter engellenen kullanıcılar nasıl görülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.