Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter sahip olduğu kullanıcı sayısı ile her geçen gün daha da büyümekte ve kendisinin sosyal medya ağ platformlarındaki yerini olmazsa olmaz bir konuma getirmektedir. Bu anlamda her geçen gün yoğun bir şekilde kullanılan Twitter’da da kullanıcıların aslında çağımızın en önemli sorunlarından bir tanesi mevcuttur. Bu sorunun ve hassasiyetin ismi güvenliktir. Kullanıcılar internet üzerinde herhangi bir sosyal medya platformunda yer alan hesapları için en fazla güvenlik meselesine önem vermektedir. Bu anlamda kendilerini ve hesaplarını her zaman güvenlik altında tutabilmek istemektedirler ki bu da onları Twitter hesap gizleme yöntemine götürmektedir. Twitter hesap gizleme aslında bir Facebook ya da Instagram kadar yaygın olmasa da yine çoğu kullanıcı tarafından çok tercih edilen bir özellik olmaktadır. Facebook ya da Instagram kadar tercih edilmemesini burada fotoğraflarımızı ve kişisel yaşantılarımızı yoğun ve detaylı bir şekilde paylaşmıyor oluşumuzdur diyebiliriz. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi Twitter hesap gizleme yine de çok önem verilen bir konudur, bu anlamda sizlere Twitter hesap gizleme mümkün müdür ve ne şekilde yapılmalıdır bunlardan bahsedeceğiz.

Twitter Hesap Gizleme Mümkün Müdür?

Pek çok sosyal medya platformu gibi Twitter’da da kullanıcılarının güvenliğine çok önem verilmektedir. Her ne kadar Twitter kendi doğasıyla çok fazla gizlilik gerektirmeyen bir platform olsa da yine de görüşlerinin herkes tarafından okunmasını, sadece arkadaşları tarafından bilinmesini isteyen kullanıcılar bulunmaktadır. Dolayısıyla Twitter hesap gizleme için yoğun bir talep de bulunmaktadır. Twitter da elbette bu anlamda kullanıcılarının çağrılarına ve isteklerine kulak vererek hesap gizleme özelliğini sunmuştur. Kısacası Twitter üzerinden hesaplarınızı gizlemek istiyorsanız bu mümkündür. Peki, nasıl yapılacak bu Twitter hesap gizleme olayı? İşte Twitter hesap gizleme için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Twitter Hesabımı Nasıl Gizlerim?

İlk olarak Twitter hesabınıza giriş işlemi yapmanız gerekiyor. Ardından hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan çark simgesine basarak bu bölüm üzerinden ayarlar sayfasına gidiniz. Ardından karşınıza gelecek olan sayfadan Gizlilik ve güvenlik seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bu kısma geldikten sonra Tweetlerimi korumaya al butonunun hemen önünde bulunan kutucuğa basarak bu seçeneği seçiniz. Hemen ardından işlemi kaydetmeniz gerekmektedir bu anlamda da değişiklikleri kaydet butonuna basınız. Bu basit adımları izleyerek hesabınızı korumaya altına alarak daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Twitter Hesabı Gizlemenin Avantajları ya da Dezavantajları Ne Olacaktır?

Twitter hesap gizleme işlemlerini yaptıktan sonra hesabınız daha güvenli bir hale gelecektir. Bunun yanında hesabınızı takip etmek isteyen kullanıcıların sizden izin alması gerekecektir. Aksi takdirde sizden onay alamamış kullanıcılar tweetlerinizi görüntüleyemeyeceklerdir. Hesap gizleme işlemi ile Trend topice girmek için veya hashtaglerle yazdığınız tweetleriniz herkese görünmeyecektir dolayısıyla da kitlesel erişim açısından erişim çok sınırlı olacaktır. Kısacası takipçilerinizle sınırlı kalacaktır. Bunun dışında hesabınızı her ne kadar gizleseniz de bu gizleme işlemi sizin kullanıcı profil resminizi gizlemenize engel olmayacaktır. Nitekim hesabınız gizli de olsa başka kullanıcılar profilinize girip fotoğrafınıza tıkladığı zaman profil resminizi görebileceklerdir.

Twitter hesap gizleme işlemleri ile detaylı bilgileri yukarıda bulabilirsiniz ayrıca bu işlemlerle ilgili bir sorun yaşıyorsanız Twitter ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Türkiye’de Twitter için bir müşteri hizmetleri ya da çağrı merkezi gibi durumlar yer almadığı için uygulama üzerinden Twitter ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Son olarak Twitter hesap gizleme işlemleri diğer kullanıcılara erişiminizi kısıtlasa da hesabınızı güvene almasından dolayı önerilebilecek bir işlem olmaktadır.

Twitter Hesap Gizleyememe Sorunu

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri
Instagram Hikayeleri: Markanız İçin Etkili Kullanım Örnekleri

Instagram hikayeleri neredeyse herkesin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Birçok kullanıcı düzenli aralıklarla hikaye paylaşımında bulunuyor,...

Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu
Instagram’da İçerik Oluşturmanın 10 Yolu

Bilindiği üzere Instagram, içerik üreticilerinin kitleleriyle etkileşime girmek ve yeni insanlara ulaşabilmek için en çok tercih ettiği uygulamalardan...

Twitter hesabınızı gizli hale getirirken sorun yaşıyorsanız öncelikle uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Son gelen güncellemeler yapılmadığında bazı aksaklıklara ve özelliklerin kullanılamamasına neden olabilmektedir. Uygulamayı güncellemek için Play Store ya da AppStore’u kullanabilirsiniz. Sorununuz düzelmezse uygulamayı silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Twitter profili aramalara kapatma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter profili aramalara kapatma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.