Twitter Mail Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Twitter Mail Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Twitter gibi çok ünlü bu sosyal paylaşım ağında E-Posta bildirimlerinizi ne şekilde kapatacağınızı merak ediyorsanız bu makalemizden gereken bilgiyi öğrenebilirsiniz.

Twitter Mail Bildirimleri Nedir?

Kullanıcı sayısı çok fazla olan sosyal paylaşım ağlarından birisi Twitter her geçtiğimiz gün gelişmeye devam ediyor. Twitter mecrası geliştiği gibi aynı zamanda pek çok ayarları da kişiselleştirme imkânını kullanıcılarına sunmaktan çekinmiyor. Biz de bu makalemizde sizlerle Twitter ağında yeri son derece önemli olan bir ayarın nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Elbette internetin yaygınlaşması ile hepimiz e-posta adreslerimizi sıkça ve aktif olarak kullanmaktayız ve e-posta adreslerimizin bir mail çöplüğüne dönüşmesi de kullanıcılar için çok can sıkıcı bir durum haline gelmektedir. E-posta adreslerinin çöplüğe çevrilmesine neden olan ve arttıranların başında da maalesef sosyal paylaşım ağları gelmektedir. Sosyal paylaşım ağları en küçük eylemi dahi kayıt altına almakta ve kullanıcılara mail üzerinden bildirim olarak göndermektedir. Twitter mail bildirimleri de kullanıcıların posta kutusuna çok fazla düşen bildirimlerden olmaktadır ve pek çok kullanıcı da bu bildirimleri kapatmak istemektedir.

Eğer siz de bu e-posta bildirimlerini kapatmak yahut daha sade bir mail kutusuna sahip olmak isterseniz doğru yerdesiniz. Aşağıda uygulayacağınız kısa adımlar bu anlamda size yardımcı olacaktır.

Twitter Mail Bildirimleri Ne Zaman Gelir?

Twitter kullanıcılarına pek çok zaman bildirim göndermektedir. Bunların arasında  Tweetleriniz favori olarak beğenildiği zaman ya da sizden bahsedilen bir tweet favori olarak belirtildiğinde, Tweetleriniz retweet edildiğinde ya da sizden bahsedilen tweetler retweetlendiği zaman aynı şekilde tweetlerinize bir kullanıcıdan yanıt geldiğinde yahut da bir tweette sizden bahsedildiğinde Twitter mail bildirimleri almaktasınız. Aynı şekilde yeni bir takipçi tarafından takip edildiğiniz zaman veya size bir direkt mesaj gönderildiği zaman veya telefon rehberinizden birisi Twitter’a katıldığı zaman Twitter mail bildirimleri almaktasınız. Retweetleriniz retweetlendiği zaman yahut da retweetleriniz retweetlendiği zaman bildirimler almaktasınız. Bu seçenekleri de yine ayarlar ve bildirimler kısmından seçebilirsiniz. Hangi durumda mail yolu ile bilgilendirilmek istiyorsunuz ve hangi durumda Twitter mail bildirimleri almak istemiyorsunuz bu tamamen sizin seçeneğinize bağlıdır ve ona göre düzenleyebilirsiniz. Bu seçeneklerin hiç birinden e-posta almak istemiyorsanız da maddelerin önündeki kutucukta bulunan tik butonu içindeki işareti tıklayarak kaldırınız.

Bütün bunların yanında Twitter ürünleri ve özellikleri hakkındaki güncelleme haberleri, Twitter’ı daha etkili kullanmak için ipuçları, Twitter’a son giriş yapışınızdan itibaren kaçırdığınız şeylere dair ve yine Twitter’a dair araştırma anketlerine katılmanız ve
önerilen hesaplar için tavsiyeler ve en son takip ettiğiniz kişileri temel alarak yeni önerilere dair de Twitter mail bildirimleri almaktasınız.

Twitter Mail Bildirimleri Engellemek İçin Neler Yapmalısınız?

Öncelikle bir mobil cihazdan ya da bilgisayardan Twitter’a giriş yapıyoruz. Twitter’a giriş işlemimizi gerçekleştirdikten sonra karşımıza gelecek olan ekranın sağ üst kısmında yer alan butona tıklıyoruz. Açılan sekmeler içinde  ”Ayarlar ve gizlilik” kısmına tıklıyoruz. Twitter mail bildirimleri kapatma işlemleri için şimdiye kadar yaptığımız ayarlar sonrasında önümüze gelecek olan ekranın sol kısmında bulunan menü içerisinden ”E-posta bildirimleri” butonuna basıyoruz. Daha sonra karşımıza gelecek sayfadan ‘‘Twitter’ın sana ne zaman ve ne sıklıkta e-posta gönderileceğini kontrol” seçeneğinin sağ alt bölümünde yer alan “Etkinleştir ”seçeneği seçiliyse bunun solunda bulunan kutucuğa basarak etkinleştirme seçeneğini devreden çıkarabilirsiniz. Fikrinizi değiştirirseniz de Twitter mail bildirimleri açmak için yine aynı adımları izleyerek etkinleştir yazısının solunda bulunan kutucuğa tıklayıp seçmeniz yeterli olacaktır.

Twitter Mail Bildirimlerini Kapatamama Sorunu

Twitter birçok özelliği bulunan ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulamadır. Bazen özelliklerden bazılarının ya da hepsinin kullanılamadığı şikâyetleri de tarafımıza iletilmekte olup, birçok kullanıcının soruları da cevaplandırılmaktadır. Son zamanlar Twitter mail bildirimini kapatamadığını bildiren kullanıcılara öncelikli tavsiyemiz mobil uygulamayı kullanıyorlarsa yalnızca son sürümü kullanmalarıdır. Twitter’a gelen güncellemeleri anında yaparak bu tarz sorunlardan kurtulabilirler.

Twitter mail bildirimleri nasıl kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.