Twitter Medya İçeriği Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter Medya İçeriği Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Twitter çağımızın en popüler sosyal ağlarından birisi olarak yerini almıştır. Kurulduğu ilk günden bu yana popülaritesini azaltmak yerine aksine hızla artıran Twitter günden güne özelliklerini geliştirmektedir. Son güncellemelerinden birisi de yine internetin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde manevi ruh sağlığımız için önemlidir nitekim pek çok sosyal medya kullanıcısının kendi düşüncelerini paylaşmaktan ziyade haberleri de takip etmek amacıyla kullandığı Twitter çoğu zaman rahatsız edici medya ve içerikleriyle de kullanıcılarını rahatsız edebilmektedir. Bu anlamda kullanıcılar tarafından paylaşılan Twitter medya içeriği çok önemli bir olgu olmaktadır. Bugünkü yazımızda bu konuya değinerek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Vakit kaybetmeden konumuza geçelim.

Twitter medya içeriği nedir?

Twitter kullanıcıları çoğu zaman Twitter’da bulunan rahatsız edici ve riskli olarak seçilen fotoğrafları barındıran paylaşımların altında direkt olarak fotoğrafı ya da videoyu görmektense “Bu Tweet hassas içerik barındırıyor olabilir” bildirimi ile karşılaşmaktadırlar.  Twitter medya içeriği herhangi bir kısıtlama olmadan görebilmek için medya seçeneklerini değiştirmek gerekmektedir. Özellikle terör olayları olduğu zaman paylaşılan görüntüler çok fazla kişiye hem maddi hem de manevi anlamda zarar verebilmektedir. Bu anlamda internetin bu kadar kontrol altına alınmasının güçleştiği günümüzde görüntülerin herkese yayılma hızını düşündüğümüz zaman pek çoğumuz istemediğimiz görüntülere de maruz kalabilmekteyiz. Twitter’ı kullanan çok büyük bir kesim var ve bunların içerisine henüz yeterli olgunluğa erişememiş küçük çocuklar da bulunmaktadır dolayısıyla paylaşılan görüntüler çok büyük bir kesime kolayca ulaşabilmektedir. Pek çok Twitter kullanıcısı da Twitter’ın kullanıcılarına sunduğu bu görüntülere zorunlu olarak maruz kalmayı engelleme özelliğini de bilmemektedirler. Siz de zaman akışınıza düşen bu pek çok rahatsız edici görüntüden şikâyetçi iseniz Twitter medya içeriği düzenlemelerinizi yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Twitter medya içeriği açma ve kapatma için gereken adımları aşağıda bulabilirsiniz.

Twitter Medya İçeriği Nasıl Açılır ve Nasıl Kapatılır?

Öncelikle bir mobil cihazınızdan ya da bir bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından Twitter medya içeriği ayarını değiştirmek için ekranlarınızın sağ üst bölümünde bulunan Profil yazısına tıklamalısınız.

Ardından da karşınıza gelecek olan sayfadan ayarlar menüsüne tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan sayfada hemen sol bölümde Hesap butonuna tıklıyoruz, ardından karşımıza çıkacak sayfada Twitter medya içeriği ayarımız için gereken son adım için de “Twitter medya içeriği” başlığı altında bir ekran gelecektir.

Önümüze gelen bu sayfada; “Medyayı göstermeden evvel hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme” seçeneğini göreceksiniz aynı şekilde bir de “Hassas içerik barındıran materyalleri tweetlediğimde bu medyayı işaretle” seçeneğini göreceksiniz.

Bu yazıların hemen yanındaki küçük kutulara bastığınız durumda işaretlemiş yani seçmiş sayılacaksınız.

Ardından artık rahatsız edici içerikli medya olsa dahi paylaşılan bütün fotoğraf ya da videoları engel çıkmadan kolaylıkla görebileceksiniz. Belirtmek gerekir ki bu kutucuğu işaretlediğinizde siz o medyayı görüntülemeden önce uyarılmaktasınız bu tweet hassas içerik içermektedir diye.  Twitter Medya İçeriği ayarlarını bu şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı şekilde Twitter medya içeriği ayarlarınızı kapatmak istediğiniz zaman da yukarıdaki aşamaları aynen izlemeniz gerekmektedir. Bu ayarları kapatmak için yapmanız gereken yine profilinize gelmeniz oradan da ayarlar menüsüne tıklayarak sol kısımda yazan hesap butonunu takip ederek karşımıza gelecek sayfada daha öncesinde başına tik koyduğunuz kutucuklardan tikleri kaldırmanız ve seçeneği iptal etmenizdir. Çok basit ve kısa zaman alacak bir şekilde bu eylemleri yaparak Twitter medya içeriği açma ve kapama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla da doğrudan görmek istemediğiniz hassas içeriklere maruz kalma zorunluluğundan kurtulabilmektesiniz.

Twitter Medya İçeriği Açma ve Kapama Sorunu

Twitter medya içeriği ayarlarınızı değiştiremiyorsanız öncelikle uygulamanın güncel olduğundan emin olmalısınız. Uygulamanın güncel olup olmadığını uygulama marketlerinden (Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore) kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra sorun düzelecektir. Sorununuz devam ederse Twitter’ı silip tekrar yüklemeyi deneyiniz.

Twitter medya içeriği konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.