Twitter Paylaşımları Kontrol Ediyor mu?

Twitter Paylaşımları Kontrol Ediyor mu?

Bütün sosyal medya platformlarında içerik bakımından uygunsuz paylaşımlar bulunuyor. Google’ın bu tarz paylaşımlara savaş açmasıyla birlikte, sosyal medya platformları da bu paylaşımlar hakkında yaptırımlar uygulamaya başladılar. Bu platformlardan biride Twitter, uygunsuz paylaşım yapan hesapları tek tek denetleyerek kapatan Twitter, bu konuda diğer sosyal medya platformlarından daha katı kurallar kullanıyor. Bundan sonra kullanıcıların Twitter paylaşımları konusunda daha dikkatli olmaları gerekecek. Bu yazımızda sizlere uygunsuz paylaşımların neler olduğunu, bu paylaşımların önüne nasıl geçeceğimizi detaylıca anlatacağız.

Uygunsuz Olan Twitter Paylaşımları Nelerdir?

Twitter paylaşımları arasında uygunsuz olarak nitelendirdiği bazı paylaşımlar mevcut. Bu paylaşımları yapan kişi ya da hesaplar hakkında inceleme başlatılıp hesapları kapatılıyor. Bu tür Twitter paylaşımları yapan hesapların son zamanlarda artmasıyla, Twitter gerekli önlemleri aldı. Paylaşımlar arasında cinsel içerik, hakaret, ırkçılık, vahşet gibi kavramları barındıran gönderiler Twitter tarafından uygunsuz paylaşımlar olarak belirleniyor.

Bu Paylaşımları Yapmak Yasal mı?

Twitter’da bu tarz paylaşımlar kesinlikle yasak, bu Twitter paylaşımları yeterince şikâyet aldıkları zaman Twitter tarafından kaldırılıyor. Ancak kişi ya da kurumlara hakaret, ifşa vb. gibi paylaşımlar dışında diğer paylaşımların hukuki olarak pek bir yaptırımı bulunmuyor.

Uygunsuz Paylaşımların Önüne Geçmek

Bu paylaşımları gördüğünüz yerde şikâyet ederek bir nevi Twitter’a yardımcı olmuş olursunuz. Twitter paylaşımları incelemeye alıp, hesapları ve paylaşımları kaldırıyor. Bunu dışında Twitter hassas medya içeri adında yeni bir özellik getirdi. Bu özelliği aktif ederek bu paylaşımları görmeyi engelleyebilirsiniz.

  • Twitter “Ayarlar” kısmından “Hesap” bölümüne girin. Burada en alt kısımda “Medyayı göstermeden önce hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme” seçeneğinde tik işareti varsa, bunu kaldırdığınızda. Uygunsuz olan paylaşımları size göstermeden önce bildirmiş olur. Bu sayede uygunsuz paylaşımlara daha az maruz kalabilirsiniz.

Twitter paylaşımları kontrol ediyor mu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.