Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim?

Twitter Profilime Kimler Baktı Görebilir miyim?

Twitter sosyal medya içerisinde çok büyük kitleye ulaşmış bir mecradır. Dünya üzerinde Twitter kullanıcıları her geçen gün artmaktadır. Twitter kullanıcılarının uygulama içerisinde merak ettikleri bazı durumlar söz konusudur. Twitter kullanıcıları oluşturdukları profillerine başka kullanıcıların baktıklarını düşünmesiyle ve bu kullanıcıların kimler olduğunu merak etmesiyle birlikte ortaya Twitter profilime kimler baktı sorusu oldukça sık gündeme gelmeye başlamıştır. Twitter yaptığı son güncelleme ile bu çeşit uygulamaları komple kaldırmıştır. Ortaya çıkan bu çeşit uygulama ve yazılımların asıl amacı tamamen reklam yapmak üzerinedir.

Twitter kullanıcılarının tamamen dikkatlerini çekebilmek amacıyla oluşturulmuş “Twitter profilime kimler baktı görebilir miyim?“ “Profilime bakanları bulma” gibi reklam yapan siteler internet üzerinde sürekli karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu söylenenler kesinlikle doğru bir şekilde çalışan uygulamalar değildir. Twitter ilk çıktığı zamanlardaki versiyonlarında bazı açıklar vardı ve bu açıklar sayesinde bu tarz bazı işlemleri yapabilmek mümkündü. Fakat artık bunlar kesinlikle işlevsel değildir.

Bu tarz uygulamaların Twitter sözcüleri tarafından hiçbir şekilde çalışmadığı söylendi. “Profilinize veya içeriklerinize kimin ne kadar baktığını kimse öğrenemez” açıklamasını yapan sözcü bu çeşit uygulamaların sadece reklam yapmak için olduğunu söyledi.

Bu çeşit uygulamalar Twitter kullanıcılarını kandırarak sadece profillerine odaklanıyorlar ve kullanıcıların arkadaş listelerini kullanıcılara göstererek profilinize baktılar diye kandırıyorlar.

Yani demek oluyor ki; Twitter profilime kimler baktı? Sorusunun cevabı olarak kesinlikle göremeyeceğinizi söyleyebiliriz.

Aynı zamanda sizi ciddi bir şekilde uyarmamız gerekmektedir ki bu reklam yapan ve Twitter kullanıcılarını kandırarak sahtecilik yapan kişilerin oyunlarına gelmeyiniz. Bu tarz yöntemler ile sizin Twitter’ınıza virüsler bulaşabilmektedir. Bu nedenle Twitter hesaplarınızı düzenli bir şekilde denetlemelisiniz.

Twitter Profilime Kimler Baktı?

 • Twitter hiçbir şekilde böyle bir veriyi paylaşmamıştır. Bu nedenle Twitter harici hiçkimse size böyle bir bilgileri veremez.
 • Bu sahtekarlığı yapan sitelere girip şifrenizi vermeyin.
 • Bu tür internet sitelerine hiçbir şekilde güvenmeyin.
 • Twitter hesabınıza son bakan kişiler diye size kendi arkadaşlarınızdan kişileri gösterip sizi kandırmalarına izin vermeyin.
 • Twitter profilinize bakan kişileri teknik olarak bilmeniz mümkün değildir.
 • Twitter hesabınıza bakan kişileri gösteren bir algoritma bulunmamaktadır.
 • Twitter gizlilik hususunda önem verdiğinden böyle bir bilgiyi kimseyle paylaşmayacağını söylemiştir.

Twitter profilinize bakanları öğrenemezsiniz fakat Twitter, kullanıcılarına genel anlamda bazı istatistik verileri paylaşmaktadır. Bu istatistiklerin hangileri olduğuna, neleri görebileceğimize bakalım.

 • İçeriğinize Bakılma Sayısı
 • Toplam Etkileşim Sayısı
 • Beğeni Sayıları
 • Ayrıntı Tıklamaları
 • Profil Tıklamaları

Bu istatistikleri Twitter, kullanıcıları ile zaten paylaşmaktadır fakat mesela Twitter profiline bakan kişilerin kimler olduklarını kesinlikle paylaşmamaktadır.

Twitter profilime kimler baktı? Bu soruya cevap bulamadık. Fakat her şeye rağmen bu sahtekarların sitelerine girdiniz ve hesabınıza virüs bulaştı. Şimdi bu virüslerden kurtulmak için yapmanız gerekeni anlatacağız..

Twitter Virüslerinden Kurtulma

Twitter profilime kimler baktı? diye merak ettiniz ve reklam yapan bu sitelere giriş yaptınız veya bir uygulamaya hesabınıza erişimi için izin verdiniz. Twitter içerisinde izin verdiğiniz uygulamaları denetlemeniz gerekmektedir. Bu tarz uygulamalar hesabınız içerisinde;

 • Size gelen mesajlara bakabiliyor.
 • Takip ettiklerinizi görebiliyor ve başka kişileri takip edebiliyor.
 • Profilinizi güncelleyebiliyor.
 • Hesabınızdan mesaj gönderebiliyor.
 • Sahip olduğunuz kişisel mesajlarınıza ulaşabiliyor.

Gibi kullanımlar bu virüsler tarafından gerçekleştirebiliyor. Kesinlikle güvenilir olduğuna emin olmadığınız bu tarz uygulamalara izin vermeyin.

Twitter hesabınızdan uygulamalar bölümüne girin ve uygulamalarınızı denetleyin. Bu bölümdeki “Erişimi Kaldır” seçeneğiyle bu tarz uygulamaların erişim izinlerini kaldırabilirsiniz.

Güvenilir olmadığını düşündüğünüz tüm uygulamalara bu denetlemeyi uygulayabilirsiniz. Erişimlerine izin vermediğiniz bu uygulamalar sizin Twitter hesabınızı denetleyemez ve yukarıda belirtmiş olduğumuz işlemleri gerçekleştiremez.

Twitter’ı Güvenli Hale Getirme

Twitter profilinize kimlerin baktığını öğrenmek için herhangi bir uygulama yüklediyseniz hesabınız tehlike altında olabilir. Daha öncede bahsettiğimiz üzere bu tarz uygulamalar hesabınızı ele geçirerek reklam ve spam amaçlı kullanabilir. Hata daha tehlikelisi kişisel bilgileriniz istemeyeceğiniz mecralarda sergilenebilir. Bu nedenle hesabınızı güvenli hale getirmek önceliğiniz olmalıdır. İlk olarak yüklemiş olduğunuz programı silin ve Twitter’ın izin verdiği uygulamalar kısmında da kaldırın. Ardından Twitter şifrenizi değiştirin. E-postanızın da güvende olmadığını düşünüyorsanız şifresini değiştirebilirsiniz.

Sosyal medya platformlarında yaşadığınız tüm sorunları bize bildirebilir ve çözüm önerilerimizden faydalanabilirsiniz. Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma işlemleriniz güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

Twitter profilime kimler baktı konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter profilime kimler baktı konumuza geçmeden Twitter hakkında küçük bilgiler verelim. 2006 yılında Jack Dorsey tarafından kurulan ve günümüzde devasa bir büyüklüğe ulaşmayı başarmıştır. Ülkemizde en çok siyaset ve spor alanlarında twitler atılmakta olup, ülke gündemi Twitter sayesinde oluşturulabilmektedir. Böyle etkili bir sosyal mecrada hepimiz etkili olmak ve ön plana çıkmak isteriz. Bunun içinde iyi bir profil oluşturmak ve düzenli twitler atmamız gerekir. Profilinizin gelişim sürecini öğrenmek için takipçi sayısınız bir gösterge olabileceği gibi profilinize kimlerin baktığını kontrol ederek de gelişim sürecini takip edebilirsiniz.

Twitter Profilime Kimler Baktı?

Twitter profilinize kimlerin baktığını öğrenmek için iki nedeniniz olabilir. Birincisi profilinizin gelişim sürecini takip etmek isteyebilirsiniz. Profilinize bakan kişilerin sayısı arttıkça daha çok dikkat çektiğiniz ve popülerliğinizin arttığı anlaşılır. İkinci olarak ise profilinize bakanları merak ediyorsunuzdur ya da özel olarak bakmasını istediğiniz birinin bakıp bakmadığını kontrol etmek istiyorsunuzdur. Her ne nedenle olursa olsun Twitter profilime kimler baktı sorusunun bir cevabı da var. Şimdi bu sorunun cevabına geçelim.

Twitter Profilime Kimler Baktı Nasıl Öğrenirim?

Twitter profilinize kimlerin baktığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Fakat bu veriyi elde etmenizin hiçbir yöntemi bulunmuyor. Bununla ilgili veri gösterebileceğini söyleyen programlar bulunmakta olup, bunlar takipçi listenizden rastgele kişileri göstermektedir. Twitter böyle bir veriyi sunmayacağını defalarca söylemiştir. Bu nedenle Twitter hesap bilgilerinizi çalmaya çalışan bu tarz programları yüklemeyiniz. Sizlere gerçek bilgiler sunmayacakları gibi hesabınızın çalınmasına da neden olabilirler. En başta da söylediğimiz gibi Twitter tarafından sunulmayan bir bilgiyi sunabileceğini iddia eden siteler ya da programlar yalnızca hesabınızı çalmak isteyecektir. Hesabınız çalınmasa bile bilginiz dışında kişiler takip edilebilir ve paylaşımlar beğenilebilir. Bu tarz durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız oldukça dikkatli olmalısınız.

Twitter profilime kimler baktı nasıl öğrenirim nasıl konumuzda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram, Facebook, Twitter ve diğer birçok sosyal medya platformunun yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram, Twitter takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.