Twitter Sessize Alınan Kelimeler Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Twitter Sessize Alınan Kelimeler Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Twitter sosyal medyanın en çok kullanılan ağlarından birisi olması sebebiyle her geçen gün kendisini de geliştirmektedir. Bu anlamda da son getirilen özelliklerinden birisi de Twitter sessize alınan kelimeler özelliğidir. Twitter platformunda artık karşınıza çıkmasını istemediğiniz herhangi bir kelimeyi kolayca sessiz moduna alabiliyorsunuz. Bunun için kişisel profil ayarlarınıza girerek düzenleyeceğiniz basit bir yenilikle, istemediğiniz herhangi bir kelimeyi barındıran tweetlere dair bildirimler gönderilmiyor.  Daha öncelerden de bilmiş olduğumuz üzere Twitter’da takipçisi olduğumuz ancak paylaşımlarını görmek istemediğimiz kullanıcıların tweetlerini kolayca sessize alabiliyoruz. Bu anlamda da söz konusu kullanıcının profiline girip ayarlar sekmesine tıklayarak ‘bu kullanıcıyı sessize al’ simgesine tıkladığınız zaman artık güncellenen zaman akışınızda yani ana sayfanızda bu kullanıcı tarafından gönderilen tweetleri görmemektesiniz. Buna ek olarak kullanıcı tarafından size gönderilen direkt mesajlar da karşınıza bildirim şeklinde gelmiyor.  Yeni özellikle birlikte Twitter’da artık istediğiniz herhangi bir kelimeyi ya da kelimeleri de sessize alabilmektesiniz. Bu anlamda Twitter sessize alınan kelimeler özelliğini kullanabilmek için aşağıda izleyeceğiniz adımlar size yardımcı olacaktır.

Twitter Sessize Alınan Kelimeler Özelliğini Nasıl Aktifleştirebilirim?

Pek çok Twitter kullanıcısı rahatsız olduğu kelimeler ile veya görmek istemediği kelimeler için Twitter sessize alınan kelimeler özelliğine büyük ilgi duyuyor.  Twitter sessize alınan kelimeler özelliğini kullanabilmeniz için yapmanız gereken adımlar ise çok basit. Öncelikle bir mobil cihazdan ya da bir bilgisayardan Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra uygulama ana ekranında sol tarafta bulunan profil fotoğrafınıza tıklayınız. Buradan Ayarlar bölümüne girdikten sonra hemen sol bölümden Bildirimler butonuna basarak karşınıza açılacak olan sayfadan ‘sessize alınana kelimeler’ yazısına tıklıyorsunuz. Bu bölümde sağ tarafta bulunan artı işaretine basıp eklediğiniz ya da ekleyeceğiniz her bir kelime, sizin kullanıcı adınız etiketlendiğinde bildirim olarak gelmeyecektir. Engellemiş olduğunuz her bir kelimenin zaman tünelinizde karşınıza çıkmaması için ayarları isterseniz sonsuza kadar, isterseniz 24 Saat için, isterseniz 7 Gün ve yahut da 30 Gün için ayarlayabilir ve bu engeli zamanlandırabilmektesiniz. Twitter sessize alınan kelimeler özelliği ile sessize alacağınız kelimeleri son aşamada da buradan gelenleri sessize al yazısının hemen alt kısmında yer alan Ana Sayfa ve Zaman Tüneli butonunu da lütfen etkinleştirdiğinizden emin olunuz.

Kullanıcılar Twitter Sessize Alınan Kelimeler Özelliği ile İlgili Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Twitter çok fazla kullanılan bir sosyal medya ağı olmakla birlikte kullanıcılarının da memnuniyetine çok önem vermektedir. Bu anlamda Twitter yetkilileri uygunsuz ifade içeren paylaşımları kontrol altında tutma konusunda sıkıntı yaşanabildiğini, fakat bu sosyal paylaşım ağının bütün dünyaya açık ve gerçek zamanlı işleyen yapısı dolayısıyla, hakaret dolu kötü ve uygunsuz içerikleri kontrol etme konusunda çalışmalar yapıyor olduklarını ve bu çalışmaların  da bu paylaşım ağından komple silmeye yetemeyebileceğini, fakat bütün ekibin bu anlamda çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Twitter sessize alınan kelimeler özelliği ile kelime veya etiketleri sessize almak, sadece bildirimleri etkilemektedir. Fakat bu kelimelerle atılan tweetleri zaman tünelinizde yahut arama yaptığınız zaman görmeye devam edersiniz. Kısaca belirtmek gerekirse bu özelliği kullanmak ile kullanıcılar sadece gelecek olan bildirimlerden kurtulabilmektedirler. Yani aslında ilgili kelimeleri içeren tweetler hala sizin zaman tünelinizde görünmeye devam edecektir fakat sadece bildirim almayacaksınız. Mesela örnek vermek gerekirse Twitter sessize alınan kelimeler özelliği kısmına ‘’Euro’’ yazarsanız ana sayfanızda Euro ile ilgili paylaşımları görürsünüz ancak ‘’Euro’’ hakkında atılan tweetle ilgili bir bildirim gelmeyecektir telefonunuza. Bu durum rahatsız edilmenizi tam olarak engellemese de bildirim almanızı engelleyerek bu kelimeleri içeren paylaşımların bildirim olarak görünmesini engeller. Twitter birçok uygunsuz içeriği engellemeye çalışmakta olup, sizde uygunsuz gördüğünüz içerikleri şikayet ederek katkı sağlayabilirsiniz. Hatta gördüğünüz uygunsuz hesapları şikayet etmenizde Twitter’ın işini kolaylaştıracaktır.

Twitter sessize alınan kelimeler özelliği nedir, nasıl kullanılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter sessize alınan kelimeler özelliği nedir, nasıl kullanılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.