Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter Takipçi Sorunu!

Günümüzde çok yaygın kullanılan ve her mecrada kendimizi ifade etmemizi sağlayan sosyal ağ hesapları artık hayatın vazgeçilmez bir parçası. En popülerlerinden biride tabi ki Twitter. Bu sosyal ağ sayesinde çok daha geniş mecralarda birçok kişiye ulaşabiliyoruz. Tabi ki bu durumda bizi rahatsız edenlerin olması da kaçınılmaz bir son. Peki, Twitter takipçi engelleme mümkün mü? Bugünkü yazımızda bu konu üzerinde durarak sizlere bilgilendirmeye çalışacağız.

Twitter Takipçi Engelleme Mümkün mü?

Bu geniş sosyal ağı artık birçok siyasi, sporcu, sanatçı programlarını, konserlerini vb. duyurmak için kullanıyor. Hatta resmi kurumlar bile kamuoyuna duyurularını en hızlı şekilde resmi Twitter hesaplarından yapıyor. Böyle bir ortamda binlerce kullanıcı bu kişi veya kurumları takip ediyor, bu sayfalarda yorumlar yapıyor. Beğenilen tweetler paylaşılıyor ve çok paylaşılan tweetler trend topic olurken istenmeyen takipçiler, size sataşanlar ve istenmeyen kişiler de hızla sayfanızda artıyor. Peki, Twitter bu duruma karşı bir önlem almış mı? Bu platformda sizi rahatsız eden kullanıcılardan nasıl kurtulacaksınız? Twitter Takipçi Engelleme için size bir imkân sunuyor mu? Neyse ki bunun çözümü çok basit.

Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter da takipçiler hesabını izlemek istedikleri kişinin hesabını bularak takibe alabiliyor. İlk olarak bu aşamada Twitter size bir ön önlem olarak bir seçenek sunuyor. Tweetleriniz herkese açık olabilir ki bu durumda herkes tweetlerinizi görecek ve sizi takip edebilecektir veya tweetlerinizi koruma altına alarak istenmeyen kişilerden en başta kurtulma şansına sahipsiniz. Bu durumda takipçiler sizin onayınız olmadıkça sizi takibe başlayamayacak.

Fakat bu mecrada amaç en çok takipçi sayısına ulaşarak fikirlerinizi daha çok kişiye ulaştırmak olduğu için bu seçenek çokta tercih etmek istemediğimiz bir yol gibi görünüyor. Bu durumda tweetlerimizi herkese açık hale getirdiğimizde en başta da belirttiğimiz istenmeyen ve rahatsız edici takipçilerden nasıl kurtulacağız? Twitter’ın bize sunduğu ikinci önlem ise sizi rahatsız eden kullanıcıları engellemek. Yani Twitter takipçi engelleme mümkün.

Bu işlem çokta uzun süren bir işlem değil 2-3 küçük dokunuş sonunda istemediğiniz can sıkıcı kişilerden kurtulmuş oluyorsunuz.

-İlk önce Twitter hesabına giriş yaparak engellemek istediğiniz takipçinin Twitter hesabını son bir kez ziyaret ediyoruz.

– Kişinin profil sayfasındaki  simgesini tıkladıktan sonra;

– Açılır pencereden “Engelle veya bildir”i tıklıyoruz

– Buradan “….. adlı kullanıcıyı engelle” seçeneğini seçerek kişiyi engelleyebilirsiniz.

Engellenen kişi Twitter hesabınızı takip edemez, sizi listesine ekleyemez sizden bahsettiğinde size görünmez.

Twitter Takipçi Engelleme nasıl kaldırılır?

Twitter Takipçi Engelleme yaptıysanız ve kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız yapacağınız çok basit, engellemek için yaptığımız işlemleri tekrarlayarak engellemiş olduğumuz kişinin sizi tekrar takip etmesine izin verebilirsiniz.

Ek bilgi olarak Twitter takipçiniz olarak gözüken ama sizi takip etmeyi bırakan kişileri de listenizden silmenize imkân sağlıyor.

Twitter Takipçi Engelleyememe Sorunu

Twitter’da bir kullanıcıyı engellemeye çalışmanıza rağmen bunu başaramıyorsanız, öncelikle internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Uygulamayı mobil üzerinden kullanıyorsanız mobil verinizi kontrol edin ve wi-fi üzerinden bağlanmayı deneyin. İnternetinizde sorun olup olmadığından emin olmak istiyorsanız başka bir sayfa açarak bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Fakat Twitter sunucusundan kaynaklı bir bağlantı sorunu varsa bunu giderme şansınız bulunmamakta ve bu durumda tek yapabileceğiniz beklemektir. İnternet bağlantınızda sorun yoksa uygulamanın son sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın son sürümünü kontrol etmek için uygulama marketine (Android cihazlar için Google Play Store, İOS cihazlar için AppStore) gidebilir ve uygulama son sürümde değilse buradan son sürüme yükseltebilirsiniz. Uygulamanın son sürümde olmaması bazı durumlarda özelliklerin kullanılamamasına ya da eksik kullanılmasına sebep olmaktadır. Bu sorunla karşılaşmamak için Twitter güncellemelerini düzenli olarak yükleyebilir ve sık sık sürüm kontörlü de yapabilirsiniz. Sorununuz bu işlemlerden sonra da düzelmezse uygulamayı silerek baştan yükleyebilirsiniz.

Twitter takipçi engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter takipçi engelleme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Adem Yardımcı
    Adem Yardımcı

    Twitter’da sapıklar türedi eskiden böyle değildi bot hesaplardan geçilmiyor artık twitter ya