Yeni Özellik: Instagram Hikayede Soru Sorma

Yeni Özellik: Instagram Hikayede Soru Sorma

Instagramın Yeni Özelliği Kullanıma Açıldı

Günümüzde sosyal medya denildiği zaman aklımıza bazı isimler gelir. Bu isimler arasında Instagramı sayabiliriz. Birçok kullanıcının tercih ettiği ve popüler bir uygulama haline gelen Instagramda kendi içerisinde özellikleri barındırmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımın yapıldığı Instagram bünyesinde yer verilen bölümlerden biri olan hikayelerde yine içinde çeşitli seçenekler mevcuttur. Örneğin kullanıcılar hikayeler bölümünde anket yapabilmektedir. Peki, Instagram hikayede soru sorma nasıl olur?

Instagram Hikayede Soru Sorma

Sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram aracılığıyla bireyler çektikleri fotoğrafları ve videoları paylaşmakta, takip ettikleri sayfa ve kişisel hesapların paylaşımlarını görebilmektedir. İlk çıktığı günden sonra yapılan güncellemeler sayesinde yeni özellikleri bünyesine katan Instagramda kullanıcılar ayrıca hikayeler bölümünü tercih edebilmektedir. Hikayeler kısmına eklenen gönderilerin normal gönderilerden farkı 24 saat sonra otomatik olarak kaybolmasıdır. Hikayeler bölümü incelendiğinde anket ve sorular şeklinde iki ayrı özelliğin bulunduğu anlaşılmaktadır. Tamamlanan hazırlıklar neticesinde kullanıma açılan “Bana Soru Sor” özelliği Instagramda kullanılmaya başlandı. Instagram hikayede soru sorma işlemi çerçevesinde soru kutusu ve arka plan renkleri belirlenerek kullanıcılar tarafından özelleştirme yapılabiliyor. Instagram hikayede soru sorma işlemiyle birlikte sorduğunuz sorulara takipçilerinizden gelen yanıtları sadece siz görebiliyorsunuz ve isterseniz size yöneltilen bu cevapları paylaşabiliyorsunuz.

Instagram Hikayede Soru Sorma Özelliği

Instagram son zamanlarda kullanıma sunduğu bir diğer özellikle IGTV olmuştu. Şimdide soru sorma özelliğini yayınlayan uygulama dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya sahip diyebiliriz. Instagram hikayede ankette yapılabiliyor ancak ankette cevaplar soruyu yönelten kişi tarafından belirleniyor. Instagram hikayede soru sorma ile kullanıcılar soru sorarak takipçilerinden cevap alabilecek. Soru sorma ile artık herkes sorulara kendi özgün yanıtını yazabilecek. Özellik ile ilgili bir diğer detay ise cevap verenlerin kimliği soruyu yönelten kişi tarafından görülecek. Soruyu soran kişi isterse yanıtları farklı bir hikaye olarak paylaşabilecek ancak yayınlanan hikayede cevaplayan kişinin fotoğrafı ve bilgisi yer almayacak.

Instagram hikayede soru sorma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram hikayede soru sorma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

1 Yorum

  1. Mehtap
    Mehtap

    Hikayeler kısmında yeni güncellemeler olmuş, Bende yüklenmiyor du, nasıl yapılıyor diye araştırınca güncelleme gördü. Artık her paylaşımı rahat yapıyorum.