Youtube Beğendiğim Videolar Gizlensin (Güncel) Resimli Anlatım

Youtube, dünyanın en önde gelen arama motorları arasında yer almaktadır. Video izleme denilince akla ilk gelen uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle abone olma, düzenli bildirim gelme özellikleri sayesinde beğendiğiniz Youtuberlerin tüm videolarını kaçırmadan izleyebiliyorsunuz. Bu kadar avantajı bir arada barındırsa da, burada da sorunlar olabiliyor. Özellikle son zamanlarda, sıkça dile getirilen bir istek Youtube beğendiğim videolar gizlensin olmakta.

Youtube beğendiğiniz tüm videoların, görülmesine olanak sağlıyor. Hal böyle olunca bazen video beğenirken çekingenlik yaşayabilirsiniz. Ya da beğenmekten vazgeçebilirsiniz. Bu yazıyı okuduğunuza göre, demek ki sizde bu sorunu yaşayan kişilerden birisiniz. Bu yazıda Youtube beğenileri nasıl gizlenir, hangi aşamalar uygulanır gibi sorulara detaylı olarak cevap vereceğiz.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

Youtube nedir?

Bir çok Youtuberin kanal açtığı, videolarını paylaştığı, dünyanın en büyük video platformlarından bir tanesi. Özellikle kanal açma ve reklam verme üzerinden ciddi paralar kazanılmaktadır. Bu nedenle abone olan ya da kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Youtube uygulamasının çok kullanma nedenlerinden bir tanesi de, aradığınız bir çok şeyin bulunması. Ne aratırsanız, aratın mutlaka bir bilgiye ulaşıyorsunuz. Bu da işlevselliğinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Bu nedenle ençok tercih edilen video ve film izleme uygulamaları arasında, devler kadrosunda yer alıyor.

Bu kadar iyi özellikleri varken, bazı açıklarda bulunmaktadır. Siz bir videoyu beğendiğinizde, herhangi biri sizin adınızı arattığında tüm beğenileriniz karşısına çıkacak. Hem başkalarının hem de o kanalı yöneten Youtuberlerin görme imkanı olacak. Bu da oldukça can sıkıcı bir durum.

Peki Youtube beğendiğim videolar gizlensin sorununun çözüm yolu var mı?  Tabi ki de evet. Kendini kanıtlamış sosyal medya uygulamalarının en önem verdiği madde gizlilik. Bu etik ilke kullanıcı ve uygulama arasında kurulan bir bağdır. Bu kadar önemli olduğu için, gizlilik konusunda size her şekilde yardım edilir. Beğendiğiniz videoların görünmemesini isteme, gizlilik gereği sizin hakkınız. Bu nedenle Youtube, size bu konuda çözüm yolu sunuyor. Ve bu gizleme işlemi oldukça basit. Youtube hakkında genel bilgileri edindiğimize göre, asıl konumuza geçiş yapabiliriz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Hikaye Nasıl Yakınlaştırılır?

Youtube beğendiğim videolar gizlensin adım adım

Youtube beğendiğim videolar gizlensin diyorsan çok kısa bir çözümü var. Aşamaları adım adım takip etmeniz durumunda dakikalar içinde sorunu kökten halletmiş olacaksınız. Youtube beğeni gizleme aşamaları adım adım:

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

 • İlk adım, cihazınızda mobil uygulamayı açın. Youtube hesabınıza giriş yapın.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

 • Giriş yapıldıktan sonra, ekranın sağ tarafında Youtube hesabınızın profil fotoğrafını göreceksiniz. Bu fotoğrafa tıklayın.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

 • Çıkan ekranda kanalım, izleme süresi, abonelikler, ücretli üyelikler, ayarlar ve gizli mod gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu kısımda bizim işimize yarayacak olan seçenek ‘’kanalım’’ bölümü. Kanalım seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

 • Kanalım ekranına girdiğinizde en başta büyük bir şekilde adınız yazmaktadır. Hemen sağ tarafında motor simgesine benzer bir işaret yer almaktadır. Bu ayarlar bölümüdür. Bu simgeye tıklayarak devam edin.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

 • Çıkan ekranda gördüğünüz gibi, bir çok gizlilik ilkesi var. Bunlardan hangisini isterseniz, onları gizli tutabilirsiniz. Biz yazımız gereği ‘’beğendiğim tüm videolar gizli kalsın’’ yazısının karşısını açık hale getiriyoruz. İsterseniz hepsini aktif hale getirin. Bu şekilde her konuda gizliliğe uygun olarak, uygulamayı kullanabilirsiniz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi Youtube beğendiğim videolar gizli kalsın isteği yerine getirildi. Sadece birkaç basit adımla, kolay bir şekilde bu sorundan kurtuldunuz. Bundan sonra düşünmeden beğendiğiniz videoların keyfini çıkarabilirsiniz.

Youtube Beğendiğim Videolar Gizlensin (Güncel) Resimli Anlatım
5 (100%) 2 votes

Önceki yazımızda Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2019 başlıklı içeriğimiz Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

 1. Gülseren ŞAHİN diyor ki:

  Youtobe beğendiğimiz videoların gizlenmesi için yaptığınız özverili anlatımdan dolayı teşekkür ederim. Resimli anlatım da bir çok konudan hoşuma gitti. takıldığımız yerlerde resimlerden takip ederek sorunları cözüyoruz. Teşekkür ederiz.

 2. Berna ÇETİNEL diyor ki:

  Bir kaç youtobe videosunu beğeni yapınca arkadaşlarım bana hangilerine baktığımı söylüyorlardı. Yazınızdan öğrendim demekki youtobe den de beğeni yapınca karşı tarafı görüyormuş. Güzel yazı için teşekkürler

 3. Mert ALTEMUR diyor ki:

  Youtube beğeni listesi için özel bir yazılım var mı? Kimler beğenmiş listelemek ve etiketlemek için kullanılacak bir uygulama arıyorum.

 4. Murat SAVUT diyor ki:

  Youtube beğendiğim videolar gizlensin istiyorum ama bir türlü yapamıyordum. Resimli anlatım çok iyi olmuş teşekkür ederim.

 5. Aykut ALTAY diyor ki:

  Özel anladım için öncelikle teşekkür ederim. Daha önce alışverişimiz olmuştu. Sitenizden takipçi satın aldım. Çok hızlı bir alışveriş oldu. Takipçilerim sayesinizde 3 kat arttı. Teşekkürler. Yakında yine görüşeceğiz. arkadaşlar herkese tavsiye ediyorum.

 6. Feride ÇARKLI diyor ki:

  Youtube güncelleme hatası diye bir olay var mı. Çünkü bu yazıda bahsettiğiniz özelliği ben bilgisayarım da bulamadım. Programdan dolayımı dır. Masa üstünde tekrardan bakacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +