Youtube Beğendiğin Videoları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır? 2019

Youtube Beğendiğin Videoları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır? 2019

Youtube, arama motorları içerisinde en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Milyonlarca takipçisi olan bu uygulama genel olarak yararlı olurken, bazen hoşunuza gitmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Youtube beğendiğin videoları gizleme sorunu. Son zamanlarda bir çok kişi tarafından cevabı merak edilmektedir. Bu yazıda Youtube beğenilerini gizleme nasıl yapılır, bu aşamada uygulanması gereken adımlar neler detaylı olarak bilgi vereceğiz. Öyleyse başlayalım.

Youtube nedir, ne işe yarar?

Youtube, videoların yayınlandığı bir sosyal medya platformudur. Bir çok kişinin ücretsiz bir şekilde kanal açıp, videoları yayınladığı bir ortamdır. Ayrıca dünyanın en büyük arama motorları arasında kendine yer bulmuştur. Para kazanmaya ve reklam vermeye olanak sağlaması, her geçen gün daha da büyümesine olanak sağlamaktadır.

Özellikle güçlü arama motorları arasında yer almasının temel nedeni, bir çok bilgiyi içinde barındırması. Yani hangi kelimeyi ya da bilgiyi aratırsanız aratın, mutlaka tatmin edici videolar ortaya çıkıyor. Youtube çoğu zaman sizleri memnun etse de, zaman zaman hoşlanmadığımız durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle beğendiğiniz videoların başkaları tarafından görülmesi. Bu sorun sıklıkla dile getirilmektedir. Beğendiğiniz videolar adınız aratıldığında, görülmektedir. Aynı zamanda beğendiğiniz videoları kanal sahipleri açık bir şekilde görebilmektedir. Hal böyle olunca akıllardaki tek soru, bu beğenilerin görünmemesi için ne yapılabilir? Bir şey yapılabilir mi yoksa her zaman görünecek mi?

Diğer büyük sosyal medya uygulamaları gibi Youtube de gizlilik ilkesine oldukça önem vermektedir. Bu ilke doğrultusunda bazı bilgilerin görüntülemesini engelleme hakkına sahipsiniz. Bu durumda gizleyebilmeniz adına bazı ayarlar mevcut. Yani beğenilen videolar gizlenir mi sorusunda cevap evet bu beğenileri gizlemek mümkün. Yapılacak işlemler oldukça basit. Youtube hakkında genel bilgiler edindiğimize göre de Youtube beğendiğin videoları gizleme nasıl yapılır o konuya geçebiliriz.

Youtube beğendiğin videoları gizleme nasıl olur?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi de Youtube beğendiğin videoları gizleme mümkün. Birkaç basit adımla bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Youtube beğenilen videoları gizlemek için adım adım yapılması gerekenler:

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • İlk adım olarak kullandığınız cihazdan Youtube uygulamasına tıklayın. Çıkan ekranda, istenilen bilgileri doldurarak kişisel bilgilerinizle Youtube hesabınıza giriş yapın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Mobil uygulama üzerinden girdiğinizde, sağ üst bölme de hesabınızda yer alan profil fotoğrafınız bulunmaktadır. Bu fotoğrafa tıklayın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Çıkan ekranda Youtube hesabınızla ilgili bir çok bilgi yer almaktadır. Bu seçenekler arasından ‘’kanalım’’ seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Kanalım ekranına giriş yaptığınızda, karşınıza kanalınızla ilgili gerekli bir çok bilgi çıkacak. En başta ise kanalınızın adının ne olduğu büyük bir şekilde yazmaktadır. Bu ekranda, sağ tarafta ayarlar bölümü yer alıyor. (Bu ayarlar bölümünün simgesi, dişli çark motor gibi bir görüntüdür.) Bu kısma tıklayarak ayarlar sekmesine giriş yapın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Ayarlar kısmına girdiğinizde karşınıza bir çok hesap ayarı çıkacak. Bu ayarlarının hepsinin temel amacı, hesabın gizliliğini sağlamak. Bunlar arasında işimize yarayacak olan bölüm ‘’beğendiğim tüm videolar gizli kalsın’’ bölümü. Buraya gelerek, bu seçeneğin yanındaki simgeyi aktif hale getirin.

 

Bu işlemleri sırasıyla yapmanız durumunda, Youtube beğendiğin videoları gizleme sorunundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. İstediğiniz gibi, keyfinize göre beğeni yapabileceksiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Youtube, dünyanın en önde gelen arama motorları arasında yer almaktadır. Video izleme denilince akla ilk gelen uygulamalar arasında yer almaktadır. Özellikle abone olma, düzenli bildirim gelme özellikleri sayesinde beğendiğiniz Youtuberlerin tüm videolarını kaçırmadan izleyebiliyorsunuz. Bu kadar avantajı bir arada barındırsa da, burada da sorunlar olabiliyor. Özellikle son zamanlarda, sıkça dile getirilen bir istek Youtube beğendiğim videolar gizlensin olmakta.

Youtube beğendiğiniz tüm videoların, görülmesine olanak sağlıyor. Hal böyle olunca bazen video beğenirken çekingenlik yaşayabilirsiniz. Ya da beğenmekten vazgeçebilirsiniz. Bu yazıyı okuduğunuza göre, demek ki sizde bu sorunu yaşayan kişilerden birisiniz. Bu yazıda Youtube beğenileri nasıl gizlenir, hangi aşamalar uygulanır gibi sorulara detaylı olarak cevap vereceğiz.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

Youtube nedir?

Bir çok Youtuberin kanal açtığı, videolarını paylaştığı, dünyanın en büyük video platformlarından bir tanesi. Özellikle kanal açma ve reklam verme üzerinden ciddi paralar kazanılmaktadır. Bu nedenle abone olan ya da kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Youtube uygulamasının çok kullanma nedenlerinden bir tanesi de, aradığınız bir çok şeyin bulunması. Ne aratırsanız, aratın mutlaka bir bilgiye ulaşıyorsunuz. Bu da işlevselliğinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Bu nedenle ençok tercih edilen video ve film izleme uygulamaları arasında, devler kadrosunda yer alıyor.

Bu kadar iyi özellikleri varken, bazı açıklarda bulunmaktadır. Siz bir videoyu beğendiğinizde, herhangi biri sizin adınızı arattığında tüm beğenileriniz karşısına çıkacak. Hem başkalarının hem de o kanalı yöneten Youtuberlerin görme imkanı olacak. Bu da oldukça can sıkıcı bir durum.

Peki Youtube beğendiğim videolar gizlensin sorununun çözüm yolu var mı?  Tabi ki de evet. Kendini kanıtlamış sosyal medya uygulamalarının en önem verdiği madde gizlilik. Bu etik ilke kullanıcı ve uygulama arasında kurulan bir bağdır. Bu kadar önemli olduğu için, gizlilik konusunda size her şekilde yardım edilir. Beğendiğiniz videoların görünmemesini isteme, gizlilik gereği sizin hakkınız. Bu nedenle Youtube, size bu konuda çözüm yolu sunuyor. Ve bu gizleme işlemi oldukça basit. Youtube hakkında genel bilgileri edindiğimize göre, asıl konumuza geçiş yapabiliriz.

Youtube beğendiğim videolar gizlensin adım adım

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Youtube beğendiğim videolar gizlensin diyorsan çok kısa bir çözümü var. Aşamaları adım adım takip etmeniz durumunda dakikalar içinde sorunu kökten halletmiş olacaksınız. Youtube beğeni gizleme aşamaları adım adım:

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

  • İlk adım, cihazınızda mobil uygulamayı açın. Youtube hesabınıza giriş yapın.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

  • Giriş yapıldıktan sonra, ekranın sağ tarafında Youtube hesabınızın profil fotoğrafını göreceksiniz. Bu fotoğrafa tıklayın.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

  • Çıkan ekranda kanalım, izleme süresi, abonelikler, ücretli üyelikler, ayarlar ve gizli mod gibi bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu kısımda bizim işimize yarayacak olan seçenek ‘’kanalım’’ bölümü. Kanalım seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

  • Kanalım ekranına girdiğinizde en başta büyük bir şekilde adınız yazmaktadır. Hemen sağ tarafında motor simgesine benzer bir işaret yer almaktadır. Bu ayarlar bölümüdür. Bu simgeye tıklayarak devam edin.

youtube begendigim videolar gizlensin guncel resimli anlatim

  • Çıkan ekranda gördüğünüz gibi, bir çok gizlilik ilkesi var. Bunlardan hangisini isterseniz, onları gizli tutabilirsiniz. Biz yazımız gereği ‘’beğendiğim tüm videolar gizli kalsın’’ yazısının karşısını açık hale getiriyoruz. İsterseniz hepsini aktif hale getirin. Bu şekilde her konuda gizliliğe uygun olarak, uygulamayı kullanabilirsiniz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi Youtube beğendiğim videolar gizli kalsın isteği yerine getirildi. Sadece birkaç basit adımla, kolay bir şekilde bu sorundan kurtuldunuz. Bundan sonra düşünmeden beğendiğiniz videoların keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

Gösterilecek yorum yok.