Youtube Beğendiğin Videoları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır? 2019

Youtube, arama motorları içerisinde en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Milyonlarca takipçisi olan bu uygulama genel olarak yararlı olurken, bazen hoşunuza gitmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Youtube beğendiğin videoları gizleme sorunu. Son zamanlarda bir çok kişi tarafından cevabı merak edilmektedir. Bu yazıda Youtube beğenilerini gizleme nasıl yapılır, bu aşamada uygulanması gereken adımlar neler detaylı olarak bilgi vereceğiz. Öyleyse başlayalım.

Youtube nedir, ne işe yarar?

Youtube, videoların yayınlandığı bir sosyal medya platformudur. Bir çok kişinin ücretsiz bir şekilde kanal açıp, videoları yayınladığı bir ortamdır. Ayrıca dünyanın en büyük arama motorları arasında kendine yer bulmuştur. Para kazanmaya ve reklam vermeye olanak sağlaması, her geçen gün daha da büyümesine olanak sağlamaktadır.

Özellikle güçlü arama motorları arasında yer almasının temel nedeni, bir çok bilgiyi içinde barındırması. Yani hangi kelimeyi ya da bilgiyi aratırsanız aratın, mutlaka tatmin edici videolar ortaya çıkıyor. Youtube çoğu zaman sizleri memnun etse de, zaman zaman hoşlanmadığımız durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle beğendiğiniz videoların başkaları tarafından görülmesi. Bu sorun sıklıkla dile getirilmektedir. Beğendiğiniz videolar adınız aratıldığında, görülmektedir. Aynı zamanda beğendiğiniz videoları kanal sahipleri açık bir şekilde görebilmektedir. Hal böyle olunca akıllardaki tek soru, bu beğenilerin görünmemesi için ne yapılabilir? Bir şey yapılabilir mi yoksa her zaman görünecek mi?

Diğer büyük sosyal medya uygulamaları gibi Youtube de gizlilik ilkesine oldukça önem vermektedir. Bu ilke doğrultusunda bazı bilgilerin görüntülemesini engelleme hakkına sahipsiniz. Bu durumda gizleyebilmeniz adına bazı ayarlar mevcut. Yani beğenilen videolar gizlenir mi sorusunda cevap evet bu beğenileri gizlemek mümkün. Yapılacak işlemler oldukça basit. Youtube hakkında genel bilgiler edindiğimize göre de Youtube beğendiğin videoları gizleme nasıl yapılır o konuya geçebiliriz.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Arşiv Özelliği Yayınlandı. Peki Nasıl Kullanılır?

Youtube beğendiğin videoları gizleme nasıl olur?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi de Youtube beğendiğin videoları gizleme mümkün. Birkaç basit adımla bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Youtube beğenilen videoları gizlemek için adım adım yapılması gerekenler:

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • İlk adım olarak kullandığınız cihazdan Youtube uygulamasına tıklayın. Çıkan ekranda, istenilen bilgileri doldurarak kişisel bilgilerinizle Youtube hesabınıza giriş yapın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Mobil uygulama üzerinden girdiğinizde, sağ üst bölme de hesabınızda yer alan profil fotoğrafınız bulunmaktadır. Bu fotoğrafa tıklayın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Çıkan ekranda Youtube hesabınızla ilgili bir çok bilgi yer almaktadır. Bu seçenekler arasından ‘’kanalım’’ seçeneğine tıklayarak işleme devam edin.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Kanalım ekranına giriş yaptığınızda, karşınıza kanalınızla ilgili gerekli bir çok bilgi çıkacak. En başta ise kanalınızın adının ne olduğu büyük bir şekilde yazmaktadır. Bu ekranda, sağ tarafta ayarlar bölümü yer alıyor. (Bu ayarlar bölümünün simgesi, dişli çark motor gibi bir görüntüdür.) Bu kısma tıklayarak ayarlar sekmesine giriş yapın.

youtube begendigin videolari gizleme islemi nasil yapilir 2019

  • Ayarlar kısmına girdiğinizde karşınıza bir çok hesap ayarı çıkacak. Bu ayarlarının hepsinin temel amacı, hesabın gizliliğini sağlamak. Bunlar arasında işimize yarayacak olan bölüm ‘’beğendiğim tüm videolar gizli kalsın’’ bölümü. Buraya gelerek, bu seçeneğin yanındaki simgeyi aktif hale getirin.

 

Bu işlemleri sırasıyla yapmanız durumunda, Youtube beğendiğin videoları gizleme sorunundan tamamen kurtulmuş olacaksınız. İstediğiniz gibi, keyfinize göre beğeni yapabileceksiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Youtube Beğendiğin Videoları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır? 2019
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Başkasının Instagram Hesabı Kapattırılabilir Mi? 2019 (Detaylı Anlatım) başlıklı içeriğimiz Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ +