Youtube Canlı Abone Nedir, Nasıl Arttırılır?

Youtube Canlı Abone Nedir, Nasıl Arttırılır?

Youtube, hızlı gelişimi ile bugün geldiği noktada, abone ve izlenme sayısı gibi kriterleri çok önemli hale getirmiş durumda. Kullanıcılar, Youtube canlı abone takibi ile, kanallarına abone olan kişi sayısını sürekli takip ediyor ve bu sayının artış durumuna göre video içeriklerini sürekli geliştirmeye çalışıyor.

Youtube, kurulduğu günden bu yana milyonlarca video içerik paylaşımı yapılmış, en büyük platformlardan biri. Zaman içinde Youtube kanallarının yaygınlaşması ile geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Youtube, insanların en çok rağbet gösterdiği sosyal medya araçları arasında geliyor. Blog gibi kişisel sayfaların popüler olduğu dönemin sonrasında yaygınlaşan Youtube paylaşımlarının, kişisel içerik paylaşımını kolaylaştırdığı söylenebilir. Çünkü video üretmek, yazılı içerik üretmekten çok daha kolay. Ayrıca diğer kullanıcılar için de video izlemek, her zaman metin okumaktan daha pratik. İnsanların görsel ve işitsel içerikleri daha ilgi çekici bulması da Youtube’un bu kadar popüler olmasının etkenlerinden biri.

Bu yoğun kullanıcı kitlesi, yalnızca Youtube üzerinden video paylaşımı yapmakla kalmıyor, artık Youtube’da yaptığı paylaşımlar sayesinde kazanç da elde edebiliyor. Youtube’un kullanıcılar ile iş birliği yapıp parasal karşılık sunmaya başlaması, Youtube abone sayısını oldukça önemli hale getirdi.

Youtube Abone Sayısı Neden Önemli?

Bildiğiniz gibi Youtube üzerinden gelir elde edebilmek için Youtube kanalının çok sayıda abonesinin bulunması ve paylaşılan içeriklerin çok sayıda izlenme ve beğeni getirmesi gerekiyor. Bir Youtube kanalının ne kadar çok abonesi varsa, o kadar çok izlenme, o kadar çok yeni abone ve o kadar çok gelir elde imkanı ortaya çıkıyor.

Bir Youtube kanalının abone sayısının önemi sadece Youtube geliri elde etmekle sınırlı değil elbette. Youtube üzerinde pek çok amaç için kurulmuş çok sayıda kanal mevcut. Bu amaçlar, bir sanatçının kendi tanıtımını yapması, bir kampanyanın sesini duyurması, bir eğitim kurumunun ders içeriklerini paylaşması gibi çeşitlendirilebilir. Bunlar gibi belirli bir amaca hizmet eden Youtube kanalları için olabildiğince çok abone sayısına ulaşarak hedefledikleri amaca ulaşmak, Youtube geliri elde etmekten çok daha önemli.

Özellikle son zamanlarda Youtube üzerinden video paylaşımını profesyonel hale getirmiş çok sayıda Youtube kullanıcısı var. Her kullanıcı, belirli alanlarda yoğunlaşarak çeşitli kategorilerde video paylaşımında bulunuyor. Belirli bir abone ve izlenme sayısına ulaşan kullanıcılar, Youtube ile reklam anlaşması yaparak kazanç elde etmeye başlıyor. Açıkladığımız bu nedenlerle Youtube kullanıcıları için abone sayısını çoğaltmanın en büyük amaç olduğunu belirtmeliyiz. Bu sebeple Youtube kullanıcıları, sürekli olarak kendi kanallarının abone sayısını takip etmek durumunda. Youtube kanallarının abone sayısını takip etmenin ise çeşitli yolları mevcut. Aktif olarak paylaşım yaptığınız bir Youtube kanalınız varsa ve takipçi sayınızın ne hızla ve ne kadar arttığından haberdar olmak istiyorsanız, Youtube canlı abone takibinin nasıl yapıldığı hakkındaki incelememizden yararlanabilirsiniz.

Youtube Canlı Abone Takibi Nasıl Yapılır?

Youtube üzerinden video paylaşımı yaparak, düzenli olarak içerik üreten çok sayıda kullanıcı artık bunu iş haline getirmiş durumda. Youtube üzerinden elde edilen gelir öyle cazip ki, günlük ya da haftalık olarak belirli saatlerde kanallarına video yükleyen kullanıcılar için takipçi sayısını kontrol etmek bir ihtiyaç haline geldi.

Paylaşılan bir içeriğin ardından Youtube kanalının abone sayısında ciddi bir artış gözleniyorsa, o videonun içeriği dikkate alınarak, kullanıcılar tarafından o videonun kalitesinde başka videolar daha üretilmeye başlanabiliyor. Youtube canlı abone takibi, Youtube kanalı sahiplerine, paylaştıkları içeriklerin izleyenlerde ne gibi etkiler yarattığı hakkında fikir vermeye yarıyor. Youtube üzerinden bir video paylaştıktan sonra takipçi sayısında azalma gözlendiğinde ise, o videoda ne gibi sorunlar olduğu ve abonelerin neden abonelikten ayrıldığına dair birkaç ipucu yakalamak için Youtube canlı abone takibi oldukça yararlı.

Youtube canlı abone izlemesi yapmak, yalnızca videoların kalitesi hakkında fikir vermeye yaramıyor. Abone sayısını sürekli olarak kontrol etmek, elde edilecek gelir için de önemli. Abone sayısının artması demek, izlenme sayısının da artması demek. İzlenme sayısının artması da, video içeriklerinde yer verilen reklamlardan ve izlenme oranlarından gelecek olan gelirin de artması demek.

Peki Youtube canlı abone takibi nasıl yapılır?

Youtube kullanıcıları, anlık olarak abone sayılarını izleyebilmek için çeşitli yöntemler kullanıyor. Youtube üzerinden abone sayısını anlık olarak güncel halde görmek mümkün değil. Bunun için birçok web site geliştirilmiş durumda. Youtube abone sayısını takip etmek isteyen kullanıcılar, bu siteleri kullanarak anlık abone sayısını kontrol etme imkanı buluyor.

Youtube canlı abone sayacı şeklinde hizmet veren sitelerden örnekler vermek gerekirse,

www.kacabone.com

www.canli.youtubeturkiye.net

www.live.youtubeturkiye.net

www.canlisayac.com

gibi pek çok web sitesinin, Youtube canlı abone sayacı olarak hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Bu siteler üzerinden abone sayısının takibini yapmak oldukça zahmetsiz. Siteye girdiğiniz anda ilgili bölüme Youtube kanalınızın ismini girerek, Youtube canlı abone sayısını görebilirsiniz. Bu siteler, kullanıcıları çoğunlukla doğru verilere ulaştırıyor. Anlık abone takip hızı 2 saniye gibi tahmin ediliyor. Yani 2 saniye içinde değişen abone sayısına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Youtube’un kendi abone kontrol sistemi üzerinden, anlık ve güncellenmiş abone sayısına ulaşmak mümkün olmadığı için bu şekilde hizmet veren sitelerden yardım alabilirsiniz. Youtube canlı abone takibi, artan ya da azalan abone sayısını en güncel haliyle ve Youtube’dan alınan istatistiklerle en sağlıklı şekilde sunuyor.

Örneklendirdiğimiz Youtube canlı abone sayacı olarak çalışan siteler üzerinden yalnızca kendinize ait değil, tüm Youtube kanallarına ait güncel abone sayısı bilgisine de ulaşabilirsiniz. Anlık olarak kaç abone sayısına sahip olduğunu merak ettiğiniz herhangi bir Youtube kanalının adını sitede aratmanız yeterli olacaktır. Henüz çok yeni kurulmuş ve çok sayıda abonesi olmayan kanallar için canlı abone sayısı bilgisine ulaşamamak normaldir, ilerleyen zamanlarda Youtube canlı abone sayısı görüntülenebilecektir.

Youtube Abone Sayısını Arttırmanın Yolları

Youtube canlı abone takibi nasıl yapılır konusu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Fakat, anlık olarak takibini yapmak isteyeceğimiz yoğunlukta bir abone kitlesini nasıl elde ederiz? Aktif Youtube kullanıcılarının en çok merak ettiği bu soruyu yanıtlamaya çalışacağız.

Youtube üzerinde pek çok alanda video içerik görmek mümkün. Oyun, sağlık, güzellik, sanat, eğitim, spor, müzik gibi aklınıza gelebilecek her alanda onlarca Youtube kanalı ile karşılaşıyoruz. Bu kadar çok alternatif kanalın mevcut olması, Youtube içerisinde ciddi bir rekabet ortamı yaratmış durumda. Çünkü Youtube, çok sayıda aboneye sahip her kanal ile iş birliği yapıp, gelir elde etmesini sağlamıyor. Bunun için Youtube’un belirli kriterleri var.

Bir Youtube kanalının abone sayısını arttırabilmesi için öncelikle kanalın ilgi çekici olması şart. İlgi çekiciden kasıt, hitap edilen abone kitlesine göre değişebilir. Örneğin Youtube üzerinden sanal oyun üzerine kanal yayını yapan bir kullanıcı, alanındaki en güncel olayları takip edip bunları paylaşmalıdır. Oyun meraklılarının en çok ilgisini çekecek konulara yönelerek kanala olan ilgiyi her zaman taze tutmaya çalışmalıdır. Sağlıklı yaşam videoları paylaşan başka bir kanal sahibi ise, sağlıklı yaşam alanında en son ne gibi yenilikler olduğunu, beslenme ve spor trendlerini aboneleri ile paylaşmalıdır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YOUTUBE PARA KAZANMA YOLLARI?
YOUTUBE PARA KAZANMA YOLLARI?

Youtube para kazanma yolları açısından bir çok gence göz kırpmakta. Youtube son dönemin en fenomen ağlarından bir tanesidir desek yeri var. Sosyal med...

YOUTUBE GİZLİLİK MODU NEDİR? NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?
YOUTUBE GİZLİLİK MODU NEDİR? NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR?

Youtube gizlilik modu ile artık izlediğiniz videolar koruma altında. Youtube adeta televizyonun yerini almış durumda. Yeri geliyor televizyonda vakit ...

İlgi çekici bir Youtube kanalına sahip olmanın yollarından biri de, farklı olmaktır. Alanındaki diğer Youtube kanallarından daha farklı bir bakış açısı ya da yöntem ile video çeken kullanıcıların abone sayısı mutlaka artacaktır. Diğer Youtube kanallarında değinilmemiş detaylara değinmek, farklı bir mekanda çekim yapmak, denenmemiş bir video tarzı denemek gibi yollarla Youtube kanalınıza hareket katarak abone sayısını arttırabilirsiniz.

Kaliteli Vİdeolar

Youtube abone sayısını çoğaltmak için, video kalitelerinin önemini de ihmal etmemek gerekiyor. Kanalınızın profesyonel bir kanal gibi görünmesi için ne gerekiyorsa yapmalı ve abonelerinize görsel olarak hitap etmeyi başarmalısınız.

Youtube kanallarına abone olanlar, genellikle o kanallardan düzenli video paylaşımı beklentisine giriyor. Abonelerinizin kanalınızın sıkıcı ve pasif olduğunu düşünmemeleri için düzenli ve sık aralıklarla video paylaşmalısınız. Daha profesyonel bir kanal izlenimi vermek için, haftanın belli günleri ve belirli saatlerde video paylaşmak çok akıllıca bir yöntem olacaktır. Adeta bir tv kanalı gibi, hangi gün hangi saatte yeni bir video paylaşacağınızı belirtmeniz, o saatlerde abonelerinizin kanalınızın başında olmasını sağlayacaktır.

Youtube kanalınızı takip eden fakat abone olmamış kullanıcılar için, video içeriklerinizde mutlaka abone olma hatırlatması yapmanızda fayda var. Abone olmayı ihmal eden, ya da nasıl abone olacağını bilmeyen izleyiciler için, “abone ol” butonu hakkında bilgi verip, kanalınıza abone olmalarını sık sık rica edebilirsiniz.

Youtube Aboneleriniz Bu Yöntemlerle Artsın

Youtube abone sayısını arttırmak için, mevcut abonelerinizin isteklerini dikkate alın. Youtube videolarınızın altındaki yorumları gerekirse tek tek okuyup sizden beklenen içerikler hakkında video çekebilir ya da yorumlardaki eleştirilerle kendinizi geliştirebilirsiniz. Olumlu ve olumsuz tüm yorumlar, dikkat ettiğiniz takdirde Youtube kanalınızı geliştirmenizde yardımcı olacak ve abone sayınızı her geçen gün arttıracaktır.

Youtube videolarınızın daha çok abone çekmesi, biraz da videolarınıza kendinizi ne kadar kattığınızla alakalı bir durumdur. Herhangi bir konu hakkında yalnızca bilgi vermek, videolarınızı çekici kılmayacaktır. O konu ile ilgili kendi deneyimleriniz ve kendi hayatınızdan örnekler katmanız, mutlaka daha çok abone kazandıracaktır. İnsanlar videolarınızı izlerken hakkınızda bilgi sahibi olursa, sizi daha çok merak edecek ve kanalınıza abone olup tüm videolarınızı takip etme isteği duyacaktır.

Aktif bir Youtube kullanıcısının birden çok sosyal medya aracı kullanması çok olağan bir durum. Youtube kanalının abone sayısını arttırmanın en garantili yollarından biri de, diğer sosyal medya platformlarında kanalın reklamını yapmaktır. Instagram, Twitter, Facebook gibi ortamlarda sık sık Youtube kanalınızın linkini paylaşmak size çok sayıda yeni abone kazandıracaktır. Tabi bunun için, diğer sosyal medya araçlarınızda Youtube kanalınızın içeriği hakkında mesajlar veriyor olmanız gerekir. Böylece sizi sosyal medyada takip etmeyi seven kullanıcılar, Youtube kanalınızı seve seve takip edecektir.

Youtube kanalı üzerinden abonelere çeşitli hediyeler vermek, çekilişler yapmak da son zamanların en popüler abone arttırma yöntemlerinden biri. Pek çok Youtube kullanıcısı, kanalının içeriğine uygun birtakım çekilişler düzenleyerek, abonelerinden bir tanesine hediye göndererek abone sayısını arttırmayı başarıyor. Söz konusu çekilişlere katılmak için kanala abone olmak gerektiğini duyan izleyiciler hızlı bir şekilde kanala abone oluyor.

Bahsettiğimiz yöntemlerle Youtube abone sayınızı kolaylıkla arttırabilir ve Youtube canlı abone sayaçları sayesinde düzenli olarak abone sayınızı kontrol ederek kanalınızı sürekli aktif ve güncel tutabilirsiniz. Youtube abone sayısının, kanalın kalitesi ve başarısı hakkında en doğru bilgiyi veren faktör olduğu ve en ufak kalite düşüşünün abone sayısını kolaylıkla azaltabileceği de unutulmamalıdır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

3 yorum

 1. Bahtiyar Üçler
  Bahtiyar Üçler

  Youtube canlı yayın abone bulmakta zorlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor. Nasıl izlenme oranını arttırabilirim.

 2. Jale ÖNDER
  Jale ÖNDER

  Benim abone sayım bol ancak canlı yayınlarda izlenme oranları düşük. Bunu nasıl arttırabilirim.

 3. Furkan DİŞLİ
  Furkan DİŞLİ

  Abone sayım bol olduğu için Youtube canlı yayınlarda izleyenler hemen etkileşim gösteriyor. Bence ilk önce abone sayınızı yükseltmeyi deneyin