Youtube Video Yükleme – Ayrıntılı Anlatım 2018

Youtube Video Yükleme – Ayrıntılı Anlatım 2018

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube’a insanlar istedikleri videoları yükleyebilirler. Youtube video yükleme son derece basit bir işlemdir ve kullanıcılar aşağıda belirtilecek adımları izleyerek kısa sürede bu işlemi yapabilir.

Video Yükleme İçin Google Hesabı

Youtube da diğer platformlar gibi insanların özgürce hareket edebildiği bir yerdir. Kullanıcılar, kendilerine bir hesap açarak video yükleyebilirler. Youtube’da hesap açmak isteyenlerin önce Google hesabı alması gerekiyor. Bunun nedeni ise Youtube’un uzun bir süre önce Google tarafından satın alınmış olmasıdır. Bu satın alınma işleminden sonra kullanıcıların Google hesabı alarak buraya giriş yapması gerekiyor.

Youtube Video Yükleme İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Google hesabı ile Youtube’da oturum açtıktan sonra videoları yüklenmeye başlanabilir. Oturum açmadan önce yapılacak girişimler başarısız olacaktır. Aşağıda video yükleme adımları yer alıyor ve kullanıcıların bunu takip etmesi durumunda videolarını sorunsuz bir şekilde yükleyecektir. Bu adımlar şu şekildedir:

 • İnternet tarayıcısından Youtube sitesine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede üzerinde artı (+) işareti olan kamera ikonuna fare ile tıklanır.
 • Bu işlemin ardından iki farklı seçenek gözükecektir. Bunlardan ilki yani “Video Yükle” olan tıklanır.
 • Ardından video yükleme sayfası gelecektir. Kullanıcılar yüklemek istedikleri videoları açılan bu yeni sayfaya sürükleyip bırakabileceği gibi ekrana tıklayarak açılan klasörlerden de seçebilir.
 • Bu işlem bittiğinde videolar Youtube’a yüklenmiş olacaktır.

Video Yüklerken Yapılması Gereken Ayarlar

Youtube video yükleme sayfası açıldığında sayfanın altında “Herkese Açık” şeklinde bir bölüm olduğu görülecektir. Kullanıcılar dilerlerse buradan ayarlamalar yapabilir. Bu bölüme fare ile tıklandığı zaman farklı seçeneklerin olduğu görülecektir. Bunlar:

 • Herkese Açık
 • Liste Dışı
 • Gizli
 • Zamanlandı

Bu seçeneklerden “Herkese Açık” tercih edildiyse videolar Youtube’a yüklendikten sonra direkt olarak görülebilir. Videolar yüklendikten sonra herkesin görmesi istenmiyorsa kullanıcıların diğer seçenekleri tercih etmesi gerekir. “Liste Dışı” ve “Gizli” seçenekleri tercih edildiyse, videolar Youtube’a yüklense dahi diğer kullanıcılar bunu göremez. Diğer kullanıcıların bunları göre bilmesi için “Yayınla” denilmesi gerekir ki kullanıcılar istedikleri zaman bunu yapabilirler.

Youtube tarafından sunulan seçeneklerden bir tanesi ise “Zamanlandı” olup bu seçenekte yüklenen videolar otomatik olarak belirtilen tarihte yayınlanır. Bunun için ilerleyen aşamalarda videonun yayınlanacağı tarihin belirtilmesi gereken ekran gelecek ve kullanıcıların buradan ayarlamaları istedikleri gibi yapabileceklerdir.

Videolara Başlık ve Açıklama Ekleme

Kullanıcılar Youtube video yükleme sayfasında işlemlerini tamamladıktan sonra diğer sayfalar açılacak ve videolarla ilgili bir takım bilgiler girilmesi istenecektir. Bu bilgilerin ilki video başlığıdır ki bu çok önemli bir husustur. Diğer kullanıcılar videoyu bu başlıkla görecektir. Başlığın dışında açıklama kısmı vardır ve buranın da aynı şekilde doldurulması çok önemlidir. Diğer kullanıcılar videonun açıklama kısmına bakarak, video hakkında fikir sahibi olacaktır.

Youtube Kanal Açma Hakkında

Youtube video yükleyen kullanıcılarının daha popüler olması için farklı kolaylıklar da sağlamaktadır. Bunların başında kanal özelliği gelir ki kullanıcılar söz konusu özellik sayesinde videolarını bir noktada toplayabilir.

Youtube kanalları, kullanıcıların diğer videolarının da izlenmesi adına çok önemli faydaları olan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar beğendikleri bir videonun hangi kanala ait olduğunu rahatlıkla görebilir ve bu kanala giriş yaparak diğer videolara da göz atabilir. Bu da kanal sahibi kullanıcının popüler olmasını sağlayan çok önemli bir avantajdır.

Youtube’da Nasıl Kanal Açılır?

Kanal açmak da video yüklemek kadar kolay bir işlemdir. Bunun için aşağıdaki adımlar izlenebilir.

 • Öncelikle Youtube hesabına giriş yapılmalıdır.
 • Hesaba giriş yaptıktan sonra Youtube menülerinden kanal açma bölümüne geçiş yapılır.
 • Menüler üzerinden giriş yapmayı bulamayanlar ya da bununla uğraşmak istemeyen kişilerin https://www.youtube.com/create_channel adresine giriş yapması yeterlidir.
 • Buradaki Kanal Oluştur seçeneğinden işlem yapılabilir.

Kanal açıldıktan sonra mevcut videolar bu kanala alınabilir. Ayrıca bundan sonraki video yüklemeleri de doğrudan bu kanala yapılabilecektir.

Youtube Kanalının Önemi

Youtube, gün içinde milyonlarca kez ziyaret edilen bir sitedir ve buradaki videolar kısa sürede yayılabilir. Sosyal medya kullanıcılarının tamamındaki popüler olma istediği burada da vardır. Kanal açılarak bütün videoların bir arada olması ve diğer kullanıcılara bu şekilde ulaşılması ciddi bir avantajdır. Ayrıca diğer kullanıcılar kanallara abone olabilmekte ve böylece kanala yüklenen videoları direkt görebilmektedir. Bu da videoların izlenme sayısının artmasına neden olan bir durumdur. Youtube video yükleme işlemlerinin kanallara yapılmasının faydaları genel olarak bu şekildedir fakat bunlar daha da arttırılabilir.

Fenomen Olma ve Para Kazanma

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?
Instagram Takipçi Satın Alırsam Hesabıma Beğeni Gelir Mi?

Instagram aktif takipçi satın alırsam hesabıma beğeni gelir mi? Şeklindeki sorunuza evet diye cevap vermek hiç de yanlış olmaz. İnstagram’da takipçi a...

Tik Tok Nasıl İndirilir?
Tik Tok Nasıl İndirilir?

Tik Tok uygulama indirme işleminin tüm detayları ile bu blogda. Bir video izleme programı olan Tik Tok, son dönemlerin en çok indirilen uygulaması olm...

Youtube, kendi içerik üreticilerine aynı zamanda para kazanma fırsatı da sunuyor. Bunu videoların izlenme sayısına bağlı olarak yapıyor ve videolar izlendikçe kullanıcıların kazandıkları miktar da artıyor.

Youtube video yükleme yapan herkesin para kazanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için Youtube tarafından konulan şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartlar incelendiğinde kullanıcının kanalının abone sayısının fazla ve videolarının da popüler olması isteniyor. Kısaca fenomen olarak adlandırılan popüler bir kullanıcı olması isteniyor.

Fenomen olmak ise çok zor olmasa da kolay da değildir. Bunun için kullanıcıların ilgi çekici videolar yüklemesi ve bunların kopya olmaması gerekiyor. Kopya içerikler çok rahat bir şekilde Youtube tarafından tespit ediliyor ve kullanıcıların kanalları kapatılabiliyor. Bu hususlara dikkat edildiğinde fenomen olmak ve buradan para kazanmak mümkün olacaktır.

Youtube video yükleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonun geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Youtube’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Youtube abone satın alma ve Youtube görüntüleme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Youtube video yükleme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 0 Ortalama: 0 )

2 yorum

 1. Recep İNCİ
  Recep İNCİ

  Çok teşekkür ederiz. Harika bir paylaşım ve yazı olmuş. Sayenizde bir artık bir kanal sahibi oldu diyebilriiz

 2. Furkan ŞAHİN
  Furkan ŞAHİN

  Video yükleme yaparken VDS kullanımı yapmayı öğrendim arkadaşlar. Çok kısa .bir süre içinde tüm yüklemeyi yapabiliyorsunuz. Saatlerce beklemeye gerek yok.