Görmesini İstemediğiniz Kullanıcılardan Instagram Hikayeleri Gizlemek

Instagram’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkan hikayeler bölümünün ayarları, her geçen gün biraz daha kapsamlı hale getiriliyor. Instagram bu şekilde hem kullanıcıların hem kendi özelleştirilebilir kullanımlarını elde etmesini sağlıyor hem de kullanıcıları rahatsız edici durumlara karşı koruyor. Sosyal medya devinin bu şekilde hikayeler bölümünde kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklardan birisi de Instagram Hikayeleri Gizlemek.

Her ne kadar hikayeler paylaşımları 24 saat içerisinde kaybolan paylaşımlar olsa da bu süre içerisinde de kullanıcıların paylaşımlarını görmesini istemediği takipçileri olabiliyor. Instagram Hikayeleri Gizlemek için yapılan ayarlar sayesinde kullanıcıların paylaşımlarını göreceği kullanıcıları kendisinin seçmesi de mümkün kılınıyor. Bu şekilde hikayeler paylaşımlarınızın istediğiniz kullanıcılara gösterilmesini sağlıyorsunuz. Peki, Instagram Hikayeleri Gizlemek için yapılan ayarlar neler?

Seçilecek Kullanıcılar İçin Instagram Hikayeleri Gizlemek

Tekrar hatırlatalım, şimdi anlatacağımız yöntem sayesinde sadece seçtiğiniz kullanıcılar için paylaşımlarınızın görüntülenmemesini sağlamanız mümkün. Hemen işlemin nasıl yapılacağına geçelim.

  • İlk aşamada Instagram profilimize giriş yapıyoruz. Ardından ayarlar kısmına girip yapacağımız işlemlere geçiyoruz.
  • Ayarlar sekmesi açıldığında, yapmanız gereken “Hesap” seçeneğine girmek olacak. Hesap seçeneğine girerek, tüm hesap ayarlarını düzenleyeceğiniz menüye geçmiş oluyorsunuz. Buradan hikayeler kısmı için ayar penceresine giriş yapmamız gerekecek.

Instagram Hikayeleri Gizlemek

  • Hikaye Ayarları” kısmına giriş yaptıktan sonra, yine açılan pencereden “Hikayemi şu kişilerden gizle” sekmesine giriyorsunuz.
  • Bu sekme tüm Instagram Hikayeleri Gizlemek için kullanacağınız tüm ayarları yapacağınız sekme.

Instagram Hikayeleri Gizlemek

  • Bu ekran üzerinde hikayeleri gizlemek istediğiniz profilleri seçmeniz gerekecek. Ekranda seçtiğiniz hesaplar Instagram hikayeler paylaşımlarınızı göremeyecek olan hesaplar olacak. Seçiminizi yapıp ardından “Bitti” seçeneğine basarak işlemleri kaydetmeniz gerekiyor.

Ekleme: Seçtiğiniz kullanıcılar için hikayeler paylaşımlarınızı engellemek bu kadar basit. Fakat bir nokta daha eklemek gerekiyor. Eğer daha önce bu şekilde bir kullanıcının hikayeler paylaşımlarınızı görmesini engellediyseniz, şimdi bu engeli kaldırmak istiyorsanız da yine aynı ekran üzerinde engelli olan kullanıcıların yanında yer alan tik işaretini kaldırmanız ve tekrar “bitti” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bir nevi engelli olan kullanıcıların engel onayını kaldırmış oluyorsunuz diyebiliriz.

2.Yöntem İle;

Tabi ki ayarlar menüsü üzerinden yapılacak tüm işlemler, çok daha detaylı bir şekilde engelleme yapmanızı sağlıyor. Bunun dışında işlemin bir nevi hızlandırılmış versiyonu da söz konusu. 2.yöntem için hikayelerinizi gören kişilerin listesine girmeniz yeterli. Buradan kullanıcının profil adının üzerine gelip “…” simgesine dokunup, ardından da “Hikayeyi .. kullanıcısından gizle” sekmesine basmanızda hikayelerin gizlenmesini sağlayacaktır.

Bu yöntemle beraber yaptığınız gizlemeyi kaldırmak içinde yine ayarlar menüsünden yukarı da bahsettiğimiz şekilde “hikaye ayarları” kısmı üzerinden, engelleme ekranına gelip, engellenen kullanıcının onayını kaldırmanız yeterli. Yine aynı şekilde bu onayı kaldırdığınızda kullanıcının engeli de otomatik olarak kalkacaktır.

Görmesini İstemediğiniz Kullanıcılardan Instagram Hikayeleri Gizlemek
4.6 (91.21%) 91 votes

Önceki yazımızda Instagram Hikayeler Paylaşımlarına Mesaj Gönderebilecek Kişileri Ayarlama başlıklı içeriğimiz hikayeler mesaja izin verme, Instagram Hikayeler ve instagram hikayeler mesaj ayarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.