Instagramda Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagramda her gün milyonlarca insanın aktif olarak kullandığı hikâye platformu bazen bazı problemleri de beraberinde getiriyor. Peki, hikâyemizi veya hikâyesini görmek istemediğimiz kullanıcıları nasıl gizleriz?  Bu yazımızda Instagramda hikâye gizleme konusunu tüm detaylarıyla anlatacağız.

Instagramda Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagramda takip ettiğiniz kişilerin hikâyesini görmek istemiyorsanız bunu çok basit bir şekilde önleyebilirsiniz.

İlk olarak Instagramda hikâye gizleme yapabilmek için profil simgenize dokunarak profil sayfanıza gitmeniz gerekmekte.

İkinci olarak telefonunuzun sağ üst köşesinde bulunan (İOS için profili düzenle butonunun yanındaki simge) simgeye dokunun.

Üçüncü adımda gizlilik ve güvenlik kısmının altında bulunan Hikaye Kontrolleri veya ayarlarına girin.

Dördüncü adımda hikâyenizi gizle seçeneğine dokunarak istediğiniz takipçinizi seçerek hikâyenizi gizleyebilirsiniz.

Ayrıca hikâyenizi görüntülerken sol alt köşede bulunan daha fazla kısmından da bu menüye erişim sağlayabilirsiniz.

Eğer işlemi iptal etmek isterseniz aynı işlemi tekrarlayarak engellediğiniz kişinin yanında tik işaretini kaldırmanız yeterli olacaktır.

Instagramda hikâye gizleme ile kişiyi engellemek arasında fark olduğunu unutmayın.

Instagramda konum veya bir sayfa etiketi ile hikâye paylaşımı yaptıysanız bu sayfaları hikâyenizi görenlerin en başında görebilir ve sağındaki x simgesine basarak hikâyenize erişimi kaldırabilirsiniz.

Instagram Hikâyemi Kimler Görebilir?

Instagramda gizlilik ayarlarında eğer gizli hesap seçeneğini seçtiyseniz hikâyelerinizi sadece onaylanmış takipçileriniz görebilecektir. Açık hesaplarda engellediğiniz kişiler haricinde her kullanıcı görüntüleme yapabilir.

Instagramda Görmek İstemediğim Hikâyeleri Nasıl Gizleyebilirim?

Bunun için yapmanız gereken hangi kullanıcıya ait hikâyeyi gizlemek istiyorsanız o kullanıcının hikâyesinin üzerine birkaç saniye basılı tutarak sessize al butonuna basmak yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra o hikâye sizin hikâye kısmınızın en sonuna alınarak ve renksiz bulanık hale geliyor.

Bu Yazımızıda Okuyun:  Instagram Takip Etme Engeli Nasıl Kaldırılır?

Eğer hikâyeyi tekrar görmek isterseniz aynı şekilde görmek istediğiniz hikâyenin üstüne birkaç saniye bastıktan sonra sesi aç butonuna basmanız yeterli.

Instagramda hikâye gizleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagramda Hikâye Gizleme Nasıl Yapılır?
Bu yazıyı oylayın

Önceki yazımızda Instagram Limitleri Nelerdir? başlıklı içeriğimiz instagram limit cezaları ve instagram limitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.